Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

GDZIE TU GOSPODARSKIE MYŚLENIE – OKO NR 25/260

Lipiec 10, 2014

W najnowszym numerze:

– Czesław (za)Śpiewa w Kozienicach;

– Sobótka w Jedlińsku;

– Już egzaminują w Kozienicach;

– Kamień Pamięci JP II w Garbatce-Letnisko;

– XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Grójeckiego;

– 60 lat Legionu Głowaczów;

– Lato w Warce;

– Z wizytą w fabryce futbolu cz. 4;

25_2014

Pełna wersja elektroniczna dostępna tutaj: 25_2014

9 odpowiedzi na “GDZIE TU GOSPODARSKIE MYŚLENIE – OKO NR 25/260”

 1. Były radny pisze:

  No to dałeś plamę i tym ostatnim artykułem wyłożyłeś się doktorowi. Za 2 tyg. pewnie zamieścisz sprostowanie, chyba ze doktor postanowi inaczej. Zamieszczać nie sprawdzone informacje i podpisać się pod artykułem z którego wynika, ze wałek na Stadninie został zrobiony w Kozienicach to wg mnie szczyt Twojej delikatnie mówiąc nieroztropności. Gdybyś napisał o podejrzeniu zrobienia „wałka” na Stadninie w Ministerstwie Skarbu Państwa byłoby to uprawnione.
  A teraz fakty.
  O tym, że na terenach SK będą tereny mieszkaniowe i rekreacyjne było wiadomo już dawno. Było to zawarte w studium Uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kozienice uchwalonego uchwałą Nr XXIV/317/08 Rady Miejskiej w Kozienicach z dnia 9 października 2008r.

  Kto chciał to o tym wiedział, ale „spece” w MSP nie wiedzieli !
  W dniu 28 maja 2009 r uchwałą NR XXXIV/403/2009 RADY MIEJSKIEJ W KOZIENICACH z dnia 28 maja 2009r przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego obrębie geodezyjnym miasta Kozienice i obrębie geodezyjnym PSK Kozienice – zwanego „Kozienice Północ”.
  Było to na 3 lata przed sprzedażą Stadniny.
  I znów napiszę, że kto chciał to o tym wiedział, ale „spece” w MSP nie wiedzieli !
  W dniu 23 lutego Rada Miejska w Kozienicach Uchwałą Nr XVIII/163/2012 uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w obrębie geodezyjnym miasta Kozienice i obrębie geodezyjnym PSK Kozienice – zwanego „Kozienice Północ”, a więc obejmującym m.in. tereny po prawej stronie ul. Wiślanej będące własnością Stadniny.
  I znów.
  Kto chciał to o tym wiedział, ale „spece” w MSP nie wiedzieli !
  I od tej daty był czas na zablokowanie sprzedaży Stadniny i uświadomienie MSP jaki „błąd” popełnia. Ale o ile mi wiadomo nikt takich działań nie podjął.
  W dniu 19 marca 2012 r w Gazecie Wyborczej MSP zamieściło zaproszenie do udziału w aukcji zbycia 100% udziałów w Stadninie.
  W dniu 19 kwietnia 2012 r odbył się przetarg na który zgłosiło się 2 chętnych.
  MSP w dniu 27 kwietnia reprezentowane przez byłego ministra Budzanowskiego, po wcześniejszym przetargu ustnym, podpisało umowę na zbycie 100% kapitału zakładowego KSK w Kozienicach obecnemu inwestorowi za kwotę 3 160 000 złotówek.
  A ile Inwestor w ciągu półtora roku od zakupu Stadniny wyciągnął ze sprzedaży działek budowlanych to zapytaj doktora. Dobrze o tym wie !
  Można powiedzieć, że MSP zrobiło „prezent” w postaci darowizny Stadniny !!!!!!!!
  Sprawą sprzedaży przez MSP Stadniny, już dawno powinny się zająć odpowiednie służby państwa, tylko kto miałby się tym zająć skoro wg ministra „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” !
  Innym tematem jest sprawa odroczenia płatności o której piszesz przez Burmistrza. Ten temat warto drążyć i pilnować aby nie doszło do umorzenia !
  Ciekawe na jakiej podstawie prawnej Burmistrz odroczył tą płatność, zapewne nie był to podatek od nieruchomości !!!
  O to niech pytają radni, którzy jeszcze mają trochę odwagi.

  • Edmund Kordas pisze:

   Panie były radny – czy Pan wie ile wysiłku ( czytaj swojego czasu, prywatnego!) kilku panów poswięciło dla tego terenu na Wiślanej? Rozumiem, że Panu również leży na sercu sprawa terenów dla uprawiania sportu, więc Pan powinien rónież wiedzieć , że przed uchwałami Rady Miejskiej była mozliwośc nabycia tych terenów, nawet przejęcia nieodpłatnie! Mówmy wprost, nabywca stadniny doskonale wiedział, w co wchodzi i jakie ma perspektywy, tylko dlaczego doktor/wtedy jeszcze inżynier / nie zabezpeczył interesów samorządu? Bo interes mieszkańców ma głęboko w d… I może ten tekst zanieść do Prokuratury w Lipsku. Na pewno nie będę w tym wypadku przepraszał, bo nie widzę żadnych powodów w tym względzie. Mało tego , za 2 tygodnie opublikuję następne materiały świadczące o tym, że doktor podpisuje pisma , których treści albo nie czytał albo nie rozumie.

 2. Były radny pisze:

  Miłość jest ślepa, ale nienawiść tez jest ślepa.
  Winieneś o tym Edmundzie wiedzieć dobrze !

 3. asd pisze:

  działki z instalacjami zapewne się dobrze sprzedały?

 4. Jolanta pisze:

  kawał z niego ….. menszczyzny skoro wyjął więcej niż włożył

 5. emigrant Norwegia pisze:

  Panie Smietanka powiedzmy sobie strzeze i otwarcie nadszedl w koncu czas wracac do domu, do Mozolic ! ,mieszkancy Gminy i Kozienic maja Pana naprawde serdecznie dosyc !

  W tych Wyborach dostanie Pan od nas 100% czerwona kartke.

  Wystarczy tego dziadostwa Panie Smietanka, wracaj tam z kat tu przyszedles. Kozienice zasluguja naprawde na wiecej.

  PS, Panie Kordas o co chodzi z ta Prokuratura w Lipsku?Prosimy o informacje.( sorry pisane nie z Polskiej klawiatury )

 6. Andriej pisze:

  Umorzenie przez Burmistrza opłat z tytułu zbycia nieruchomości ( renty planistycznej) i opłaty adiacenckiej, będzie rodziło wielkie PODEJRZENIA o motywy takiego jego działania. NIE MA ZADNYCH UZASADNIONYCH PODSTAW DO UMORZENIA TYCH OPŁAT !!!!!!!

 7. Robert pisze:

  Nie przesadzałbym z tymi terenami sportowymi. Miejsce jak miejsce, są tereny bliżej centrum, które lepiej się nadają na boiska piłkarskie.

 8. olo pisze:

  a dupowłazy zmieniły już tyłek wchodzenia, czy jeszcze się zastanawiają, który jest pachnący=wygrywający?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.