Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

KONCERT W WARCE

Listopad 16, 2013

4_warka_koncert (2)

PATRONAT OKO
Niezwykły koncert w wareckim kościele

17 listopada o godzinie 19:00 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce odbędzie się Koncert Muzyki Dawnej. Na organach zagra Miłosz Bazelak a na trąbce – Paweł Anyszek. Koncert jest częścią XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Organizatorami koncertu są: Fundacja Ars Antiqua Radomiensis z Radomia, Samorząd Miasta i Gminy Warka, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce i Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”.

Miłosz Bazelak – Swoją edukację muzyczną rozpoczął od gry na fortepianie. Obecnie jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie organów profesora Piotra Grajtera. Brał udział w licznych przedsięwzięciach, sesjach naukowych poświęconych muzyce. Uczestniczył w kursach interpretacji i improwizacji muzyki organowej które prowadził m.in. Olivier Latry (organista tytularny katedry Notre-Dame w Paryżu). Od 2012 roku jest nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, gdzie prowadzi zajęcia z gry na organach, improwizacji organowej oraz przedmiotów teoretycznych. Uzupełnieniem jego działalności muzycznej jest funkcja organisty w Bazylice Archikatedralnej Łodzi.

Paweł Anyszek – Aktualnie student V roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Benedykta Matusika. Uczestnik wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym m. in. w Brnie (2009), Katowicach (2010). Już jako uczeń ZSM nr 2 w Rzeszowie odnosił pierwsze sukcesy – kilkakrotnie wyróżniony na konkursach w Mielcu, Łańcucie, Piotrkowie Trybunalskim. Ciągle rozwijający się muzyk, pracownik Orkiestry Wojskowej w Radomiu, jak i nauczyciel ZSM im. O. Kolberga w Radomiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.