Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

Imieniny Witolda

Wrzesień 3, 2013

IMIENINY WITOLDA, Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza…

Rita Gombrowicz, Renata Przemyk, czyli Imieniny Witolda

Na Imieniny Witolda zaprasza w najbliższą niedzielę, 8 września, Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Gośćmi i bohaterami spotkania będą Rita Gombrowicz oraz – w części muzycznej – Renata Przemyk. Początek wydarzenia o godzinie 18. Chętnych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus.

Podobno Witold Gombrowicz świętowania raczej nie lubił. Czy rzeczywiście, zawsze i bez wyjątków, skoro na przykład w 1949 roku na jego imieninach było jednak parę osób: „Frydman, Nowińscy, Pancho i jego przyjaciel, R. Marill, Tito i Beba, Berni etc.” – wspomina w Kronosie. Będzie okazja, by o to zapytać.

My na świętowanie imienin naszego patrona zapraszamy wszystkich. Świętować będziemy rozmową i koncertem. Z Ritą Gombrowicz rozmawiać będą: Dominika Świtkowska i Tomasz Tyczyński. Wdowa po pisarzu gościła w Muzeum wielokrotnie, jednak to spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy rozmawiać będziemy z nią nie tylko o wspólnym życiu z Gombrowiczem, ale również o jej życiu „przed i po Gombrowiczu”.

WSOLA_GOMBROWICZ_fot. P. Olszewski
WSOLA_PRZEMYK_fot.I.Barski5

Po spotkaniu zapraszamy na koncert Renaty Przemyk, artystki obecnej na scenie od ponad 20 lat, laureatki licznych prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. Koncertowała nie tylko w kraju, ale również we Francji (w Normandii, Bretanii i Paryżu), Niemczech i USA. Artystka pisze muzykę także do spektakli teatralnych. Towarzyszyć jej będą gitarzyści Błażej Chochorowski i Maciej Mąka.
Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka o godz. 17.15 na przystanku autobusowym (ulica Chrobrego), przy centrum handlowym. Powrót około godz. 22.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.