Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

ZARZUTY DLA OJCA 8-LATKA, KTÓRY SPOWODOWAŁ WYPADEK

Luty 14, 2014

   Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał zatrzymany przez przysuskich policjantów 38-letni mężczyzna, który po pijanemu pozwolił  8-letniemu synowi na kierowanie autem. Jak się okazało kilka lat temu stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło 10 lutego w miejscowości Goleniów, na skrzyżowaniu dróg nr 12 i 728. – 8-letni chłopiec kierował oplem corsa i nie ustąpił pierwszeństwa przyjazdu, przez co doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami – mówi nadkom. Tamara Bomba.

8latek

Policjanci przebadali 38-letniego ojca dziecka, który podczas zdarzenia przebywał w samochodzie. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec oraz jego ojciec z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W czwartek mężczyzna został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzut narażenia  małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Okazało się również, że ojciec utracił uprawnienia do kierowania pojazdami w 2010 r. za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

– Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż ciąży na nim obowiązek opieki nad dzieckiem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy  w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju – informuje Tamara Bomba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.