enea_kozienice

LEGION ROZBITY! -III LIGA KOSZYKÓWKI

Październik 24, 2013

MG UKS KOZIENICE – LEGION LEGIONOWO   96:60

To miał być mecz na szczycie i był ale tylko przez kilka pierwszych minut kiedy to goście prowadzili kilkoma punktami. Jednak po pierwszej kwarcie to gospodarze prowadzili 21:14. Baliśmy się o kwartę drugą, w poprzednich 3 spotkaniach – najsłabszą!, jednak niepotrzebnie. 23:11 to rezultat tej kwarty. Potem było już tylko lepiej. Całe spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy z najwyższą przewagą (aż 36 pkt.) w tegorocznych rozgrywkach. Bohaterem tego meczu był bez wątpienia Artur Kulik, który zdobył 32 punkty ( najwięcej dla MG UKS) w tym, aż siedmiokrotnie bezbłędnie rzucał podwójne  osobiste! Pozostali nasi zawodnicy: Mariusz Rębalski-15, Konrad łabędź-13, Tomasz Jeziorowski-13, Bartosz Muszyński-8, Dominik Wólczyński-8, Karol Muszyński-4 i pierwszy punkt w tych rozgrywkach Mateusza Kondeji, który w końcówce dał bardzo dobrą zmianę!

ps.trener Gości Robert Sitek miał powody do niezadowolenia ale kierował je głównie wobec sędziów, w tym stolikowych. Można też było odnieść wrażenie, że to nie dobra a momentami doskonała gra kozienickiej drużyny była powodem przegranej i to dotkliwej, jego zespołu. Pan trener wykrzykiwał nawet o jakimś filmie z meczu UKS-u z Komorowem na którym podobno widać , że to pomyłki sędziowskie pomogły wygrać gospodarzom. Fakt, można zarzucić stolikowi pewne pomyłki ale na pewno nie celowe. Natomiast celnym argumentem jest kwestia tablicy świetlnej (głównej). Już czas i ostatni moment by funkcjonowała ona dobrze, nie poprawnie ale dobrze. Żyjemy w XXI wieku! O tym jak wygląda „centrum” nagłośnienia i podłączenia w hali przy ul. Głowaczowskiej – po prostu szkoda gadać. Nowoczesny mikrofon to nie wszystko. Wydział sportu KCRiS i jego kierownik powinien wreszcie coś z tym zrobić!