Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

ZABÓJSTWO PODCZAS LIBACJI ALKOHOLOWEJ

Listopad 9, 2015

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi Radomia, którego zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 21-latka. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ostatnich dniach policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili czynności w sprawie zaginięcia 21-letniego mieszkańca Radomia. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzali wszelkie sygnały dotyczące tej sprawy i w wyniku podjętych czynności operacyjnych dotarli do jednego z mieszkań na Placu Stare Miasto, gdzie jak się okazało znaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny. Kryminalni na miejscu zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 24, 43 i 45 lat – wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi i zostali osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni się znali i podczas libacji alkoholowej doszło do sprzeczki, w wyniku której 43-latek zadał cios nożem 21-latkowi.

43-latek będzie odpowiadał za zabójstwo, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Z kolei 45-latek, właściciel mieszkania, w którym doszło do przestępstwa, za utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcy i zacieranie śladów będzie odpowiadać za poplecznictwo, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór i teraz trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie.

Bartosz Chmielak
Mat. Justyna Leszczyńska
KMP Radom


DSC_0618

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.