Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

XVIII ROWEROWY CROSS PO PUSZCZY KOZIENICKIEJ

Czerwiec 17, 2015

Uczniowie z miasta i gminy Pionki oraz z powiatu radomskiego sprawdzili swoje kolarskie umiejętności w Puszczy Kozienickiej. Mogli też poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz orientacji w terenie. Okazją do tego był XVIII Powiatowy Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej. Cykliści z samego rana wyruszyli spod Gimnazjum nr 2 w Pionkach. Najlepsi zdobyli puchar oraz nagrody.

Do udziału przystąpiło osiem pięcioosobowych zespołów wraz z opiekunami. Pojawili się reprezentanci Pionek, Suskowoli i Jedlni Kościelnej. Uczestnicy mieli do przejechania około 35 km. Wyjazd rozpoczął się od pokonania toru przeszkód. Trasa przebiegała przez puszczę. Tam rozmieszczone były punkty kontrolne, na których zawodnicy odpowiadali na przygotowane pytania, tym samym zdobywając punkty. Zagadnienia dotyczyły głównie historii Pionek i okolic, oraz wiedzy z zakresu ekologii. Na drugim punkcie kontrolnym drużyny mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz celność strzelając z karabinka pneumatycznego. Meta znajdowała się nad stawem w Janusznie.

Jako pierwsi dojechali do niej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach wraz z opiekunką Marzeną Burchart. Jak przyznają podopieczni – konkurencje nie były proste. Spodobały im się widoki, które uczniowie mogli podziwiać m.in. z wieży Kościoła Świętej Barbary.

Po podsumowaniu wszystkich punktów za poszczególne konkurencje okazało się, że najlepsi okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Jedlni, którzy na rajd wybrali się z opiekunem Łukaszem Wrochną.

Końcowa klasyfikacja: miejsce I – Publiczne Gimnazjum w Jedlni, miejsce II (ex aequo) –Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pionkach oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

Organizatorami wydarzenia jak co roku byli nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach – Tomasz Sąpór i Jacek Jurkowski. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, Lasy Państwowe, Kozienicki Park Krajobrazowy, MZOiS Pionki, wręczali: dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 – Wiktor Siek oraz radny powiatu Jan Siek. Patronat nad imprezą sprawował Polski Związek Kolarski.

 

50

20

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.