Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

NA SZLAKU INSTYTUCJI EUROPEJSKICH

Wrzesień 20, 2015

W dniach 11–15 września 2015 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Parlamentu Europejskiego zorganizowana przez europosła dr Zbigniewa Kuźmiuka. Wśród uczestników wycieczki edukacyjnej znalazła się laureatka konkursu wiedzy o Unii Europejskiej Emilia Styś, uczennica klasy IV BT z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Podczas wycieczki jej uczestnicy mieli okazję poznać historię Parlamentu Europejskiego w Brukseli i zwiedzić jego siedzibę. W trakcie pobytu w Belgii Emilka z „Zielonego” wraz z pozostałymi uczestnikami wyjazdu zwiedziła Brukselę i jej zabytki, wysłuchała prelekcji dr Zbigniewa Kuźmiuka, zwiedziła zabytkową Brugię oraz Gandawę.

Podczas pobytu w stolicy Belgii uczestnicy zakwaterowani byli w hotelu Agenda Louise. Warto dodać, że centrum Brukseli zwiedzali także nocą zachwycając się wyjątkowym urokiem tego miasta.

  • Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli był dla mnie ogromnym przeżyciem. Była to pierwsza moja wycieczka poza granicę Polski, wspomina swój pobyt w Belgii laureatka konkursu Emilia. – Duże wrażenie wywarły na mnie zabytki Brugii, a nade wszystko mile zaskoczył mnie pobyt w siedzibie PE. Spotkanie z dr Zbigniewem Kuźmiukiem w budynku Parlamentu Europejskiego oraz podczas uroczystej kolacji w restauracji Colmar zmieniło moje wyobrażenie o pracy naszego fundatora wycieczki. Tego typu wyjazdy pozwalają uczniom poznać w rzeczywistości funkcjonowanie Unii Europejskiej i są wspaniałą okazją do poszerzenia swoich horyzontów myślowych oraz praktycznego przeżycia lekcji wiedzy o społeczeństwie, wspomina wyjazd do Brukseli tegoroczna maturzystka.
  • Serdecznie gratuluję Emilce wygrania wycieczki do Brukseli i cieszę się, iż mogła pogłębić w praktyce wiedzę zdobytą na moich lekcjach. W imieniu całej społeczności „Zielonego” dziękuję dr Zbigniewowi Kuźmiukowi, fundatorowi wycieczki i organizatorowi konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Dla mnie i moich uczniów wyjazdy do Belgii jest okazją, aby przeżyć „żywe lekcje” z wiedzy o społeczeństwie, podsumował pobyt laureatki konkursu w Brukseli, Jacek Malicki – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z ZS w Pionkach.

Mat. ZS Pionki

DSC_0050

DSCF0153

DSCF0099

DSC_0153

DSC_0104

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.