Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

WSOLA. MUZEUM WITOLDA GOMBROWICZA

Listopad 28, 2013

WIDZIANE W LAFICIE -Wystawa Barbary czartoryskiej – na fot.6_zdjecie

Na wystawę fotografii Barbary Czartoryskiej oraz spotkanie z dyrektorem Instytutu Literackiego w Paryżu Wojciechem Sikorą zaprasza Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę 1 grudnia. Tym wydarzeniem zamkniemy rok, w którym minęło 60 lat od wydania pierwszej książki w serii „Biblioteka Kultury”. Serię inaugurowały teksty Witolda Gombrowicza: „Ślub” i „Trans-Atlantyk”. Przypomnijmy, że monodramem według „Trans-Atlantyku” otworzyliśmy w tym roku sezon wydarzeń literackich we Wsoli.
Spotkanie z Wojciechem Sikorą poprowadzi dr Małgorzata Ptasińska, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka zajmująca się m.in. historią paryskiej „Kultury” i Instytutu Literackiego, autorka monografii „Z dziejów Biblioteki Kultury”. Rozmowa dotyczyć będzie jednak nie tylko przeszłości, ale także tego, czym dziś zajmuje się Instytut Literacki i jak widzi swoją rolę we współczesnej kulturze polskiej.
Po spotkaniu zaprosimy do obejrzenia wystawy „WIDZIANE W LAFICIE”, na którą składają się fotografie tworzące artystyczny obraz miejsca magicznego dla kilku pokoleń polskiej inteligencji – siedziby Instytutu w Maisons-Laffitte. Barbara Czartoryska z zawodu jest fotografem, z zamiłowania zaś podróżnikiem, próbując łączyć obie pasje. Zaczynała jako fotograf mody i reklamy, teraz interesują ją przede wszystkim projekty artystyczne lub związane z podróżami i ludźmi. Pracowała dla wielu magazynów mody i wydawnictw specjalizujących się w fotografii w Polsce i na świecie.
Wystawę zdjęć Barbary Czartoryskiej będzie można oglądać we Wsoli do końca roku.
Zapraszamy – niedziela, 1 grudnia godz. 17.00. Wstęp wolny.
Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku przy ul. Chrobrego (przy centrum Vis a Vis).

11_Basia_plakat_2_web2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.