Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

WOŚP W REGIONIE – CZĄSTKOWE WYNIKI

Styczeń 12, 2015

Za nami 23. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Jakie kwoty udało się zebrać w naszym regionie?

Mimo niesprzyjającej pogody, już od godziny 7:00 wolontariusze z puszkami pojawili się na ulicach Kozienic. Wówczas też zaczęły wpadać do nich pierwsze grosze. W samo południe zaś w Kozienickim Domu Kultury zaroiło się od mieszkańców miasta. To właśnie tam odbywały się niemal wszystkie imprezy towarzyszce Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (między innymi dekorowanie pierników, akcja „Złotóweczka za ciasteczka”, analiza składu ciała, animacja dla dzieci – „clownada”, czy warsztaty decoupage „Serduszko” oraz wiele innych). Na ulicach miasta podczas kwesty zebrano ok. 34 tys. Zł plus drobną walutę i złoty pierścionek!

Ponad 200 osób zbierało pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do godziny 17.00 udało się uzbierać 31 tys. zł. Grójecki sztab WOŚP, oprócz miasta, obejmuje swoim zasięgiem także okoliczne gminy. Wolontariusze zbierali pieniądze w Błędowie, Wilkowie, Belsku Dużym, Goszczynie oraz Jasieńcu.

W Pionkach udało się zebrać około 13 tys. złotych.

W sumie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała 36 milionów, jest to stan jaki podał sztab zaraz po północy. Kwota ta z pewnością jeszcze wzrośnie, ale już jest większa o około 700 tys. w porównaniu do zeszłego roku. Sztaby mają bowiem czas na rozliczenie do końca lutego.

3 odpowiedzi na “WOŚP W REGIONIE – CZĄSTKOWE WYNIKI”

 1. Max pisze:

  Owsiak ponad prawem ! Owsiak olewa polski Sąd !! Dlaczego owsiak nie wykonał polecenia Sądu w Złotoryji i nie przekazał dokumentów finansowych odnośnie przepływów finansowych między WOSP, Złotym Melonem i Mrówką Cała ? Czyżby w ten sposób chciał ukryć niewygodne fakty ? Jeżeli Owsiak uważa się za świętego to niech opublikuje oświadczenie majątkowe swoje i Dzidzi (jego zony) za ostanie 10 lat ! Dlaczego tego nie robi ? W ten banalnie prosty sposób zamknął by buzie wszystkim swoim krytykantom ! Proste ? Bardzo ! Ale on wie dlaczego tego NIE ZROBI, byłby to koniec mitu owsiaka jako filantropa ! GDZIE SĄ TE SŁOIKI . JURKU GDZIE JE POCHOWAŁEŚ ???

 2. Daria pisze:

  Jak dobrze, ze już skończył się emocjonalno-psychologiczny terror ! Dlaczego żebranina odbywa się pod Kościołami skoro Owsiak jest pierwszym krytykantem Kościoła ! Obłudnik , fałszywiec z Owsiaka ! Niech odważy się żebrać np w sobotę ! Dlaczego nie ?

 3. Daria pisze:

  Im więcej zbiorą
  to tym więcej przepłynie
  przez Złotego Melona i Jasną Sprawę ?
  Owsiak pokaż kwity !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.