Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

Wigilijne spotkanie w Bierwcach

Grudzień 23, 2014

   19 grudnia 2015 r. w PSP w Bierwcach miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Wyjątkowe – bo wigilijne. A jest to okazja niezwykła, wzruszająca, pełna ciepła i miłości. Wyjątkowe – bo  połączyło bardzo wielu ludzi młodszych i starszych, przedstawicieli  różnych środowisk i zawodów.

Do naszej szkoły przybyli też wyjątkowi goście: nowo wybrany wójt Kamil Dziewierz, przedstawiciele rady gminy Ewa Ofiara i Marcin Drewnowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej Agnieszka Gryzek, członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwiec i Okolic Ewa Zuber, Małgorzata Zabielska, Aneta Szczepaniak, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” Cezary Nowek, emerytowana nauczycielka naszej szkoły Barbara Sadowska, licznie też przybyli rodzice. Jak przystało na taką wyjątkową okazję, również nasi uczniowie byli dziś radośni, eleganccy i uroczyście skupieni.

Wigilijne spotkanie rozpoczęło wystąpienie dyrektor Elżbiety Łobody, która serdecznie powitała przybyłych gości, po czym zobaczyliśmy tradycyjne Jasełka – w tym roku pod hasłem: Tak! On jest królem! Nasi uczniowie z klas II, III oraz IV, V i VI zostali przygotowani przez  Agnieszkę Sawościuk wspomaganą przez koleżanki Bożenę Paluch i Celinę Grzyb. W wigilijny nastrój wprowadzała piękna dekoracja, stroje naszych aktorów, a przede wszystkim słowa pastorałek i kolęd.

Po obejrzeniu inscenizacji, miało miejsce wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. To wigilijne spotkanie będzie owocne i pełne, jeśli wprowadzimy w życie choć jeden, maleńki element Bożego Narodzenia, więc niech każdy z nas w tym Bożonarodzeniowym duchu pomyśli:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty.

 

Elżbieta Łoboda

DSC_0101 DSC_0150 DSC_0168 DSC_0197

BIERWCE_9349 BIERWCE_9354

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.