Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

WIGILIA NA WARECKIM RYNKU

Grudzień 23, 2014

Już po raz czwarty, mieszkańcy Warki kilka dni przed Bożym Narodzeniem spotkali się na wareckim rynku, aby wspólnie spędzić przedświąteczny czas podczas wigilii miejskiej. Na początku wspólną modlitwę poprowadził ks. Stanisław Podgórski – wikariusz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce. Następnie gorące wigilijne życzenia złożył mieszkańcom Warkiburmistrz Dariusz Gizka. Ważnym elementem wareckiej wigilii było także przekazanie wszystkim przybyłyBetlejemskiego Światełka Pokoju przez Harcerzy ze Środowiska 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych.

 

Po uroczystej części oficjalnej i bardzo ciepłych życzeniach, uczestnicy miejskiej wigilii mogli spróbować wigilijnych specjałów przygotowanych przez Piekarnię Kazana, Zajazd na Winiarach, Restaurację FUM  Hotel Sielanka nad Pilicą, Jadłodajnię Pawła Jackowskiego. Był tradycyjny barszczyk, zupa grzybowa, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grzybami, zapiekanki, wszelkiego rodzaju wspaniałe przystawki , a na deser pączki, ciasta i ciasteczka. A wszystko to na pięknie udekorowanych stołach przez Kwiaciarnię Rosarium Agnieszki Lisiewskiej.

Mieszkańcy Warki kosztowali przygotowane na wieczerzę potrawy przy dźwiękach kolęd i pastorałek wykonywanych przez wokalistów Studium Wokalno-Instrumentalnego Cantabile pod kierownictwem Mirosława Osiadacza.

Miło było wspólniespotkać się na wareckim rynku, łamać się opłatkiem słuchającpięknych kolęd i pastorałek. Miła atmosfera oderwała nas od obowiązków domowych i przypomniała, że już tuż, tuż najpiękniejsze Święta w naszych polskich i wareckich domach .

„Wigilia Miejska” zorganizowana została przez Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Studium Wokalno-Instrumentalne Cantabile.Wigilijny poczęstunek nieodpłatnie przygotowali: Zajazd na Winiarach, Restauracja FUM, Hotel Sielanka nad Pilicą, Piekarnia KAZANA, JADŁODAJNIA Pawła Jackowskiego. Dekorację stołów przygotowała Kwiaciarnia Rosarium Agnieszki Lisiewskiej. Spotkanie Wigilijne poprowadził Krzysztof Olczak.

2014.12.21 - Wigilia na Rynku (54) 2014.12.21 - Wigilia na Rynku (61) 2014.12.21 - Wigilia na Rynku (87) 2014.12.21 - Wigilia na Rynku (192)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.