Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

WARCON II – KONWENT GIER I FANTASTYKI

Maj 22, 2015

Miłośnicy fantasy, horroru, science-fiction oraz gier planszowych i karcianych, będą mogli spotkać się na drugiej edycji konwentu Warcon!

W tym roku impreza odbędzie się tuż przed wakacjami, 20 czerwca w Grójeckim Ośrodku Kultury. Jest to druga edycja konwentu, pierwsza odbyła się w Warce we wrześniu 2014 roku.

Podczas pierwszej imprezy główny nacisk położono na gry planszowe, karciane i strategiczne. Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG przeniósł w tym roku konwent do Grójeckiego Ośrodka Kultury. Po generalnym remoncie kino daje szerokie pole do popisu, w tym przeglądu najnowszych filmowych hitów S-F. W weekend w Grójeckim Ośrodku Kultury (19-21 czerwca), będą miały miejsce kultowe ekranizacje komiksów takich jak Avengers: Czas Ultrona, Strażnicy Galaktyki, oraz filmy science-fiction: Mad Max, Poltergeist, Kraina Jutra. Oprócz przeglądu hitów w kinie będzie można spotkać i wysłuchać prelekcji dwóch czołowych pisarzy fantastyki, Marcina Przybyłka, twórcy kultowej serii „Gamedec” o gierczanym detektywie, Torkilu Aymorze; oraz Witolda Jabłońskiego, autora powieści historycznych i fantasy jak „Uczeń Czarnoksiężnika”.

Łukasz Haśkie z Kina Grójeckiego Ośrodka Kultury

Wszystkich miłośników wspaniałej rozrywki jaką są nowoczesne gry planszowe, WARG zaprasza podczas Warconu 2 do gamesroomu, gdzie WARG oraz Limonka Games zaprezentują, pokażą, nauczą i zagrają w gry planszowe z ogromnego, wspólnego zbioru ponad stu tytułów. Będzie można zagrać m.in. w ostatni wielki hit z targów w Essen czyli Colt Express oraz takie gry jak: Splendor, Wsiąść do Pociągu, Battlestar Galactica, Agricola, Pandemia, Zombicide i wiele, wiele innych.

Marcin Koc z Wareckiego Klubu Gier i Fantastyki WARG

W trakcie imprezy będzie można wygrać lub wylosować upominki w postaci plakatów filmów (Avengers, Thor, Kopciuszek, Kapitan Ameryka, Strażnicy Galaktyki, Hobbit, Robocop) oraz voucherów do Kina GOK! Masę atrakcji zapewnią również pokazy Cosplay – profesjonalni artyści przyjadą na Warcon w przebraniach postaci z gier wideo oraz komiksów (Batman, The Elder Scrolls V: Skyrim, Wiedźmin, Dragon Age).

Więcej o atrakcjach Warconu można dowiedzieć się na stronie Kino Grójec.

hobbit3-warc

kayo02

po_remoncie4

robo-warc

shepard-1

straznicy-warc

the_vu

thor-warc

warcon-banner

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.