Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Czerwiec 13, 2013

Siatkówka plażowa. Orlen Beach Volley Tour Kozienice 2013
Piękna walka w morderczym upale
Daria Paszek i Katarzyna Kociołek triumfowały w I Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet Kozienice 2013. W trzeci weekend czerwca na boiskach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu o punkty do rankingu, dające prawo gry w Mistrzostwach Polski walczyło dwadzieścia par siatkarek.Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był tie-break. Po pasjonującym spotkaniu wygrały Daria Paszek i Katarzyna Kociołek (na dalszym planie).

Trzy najlepsze pary turnieju w Kozienicach. Siatkarki oprócz pucharów u dyplomów otrzymały także róże
Po sobotnich eliminacjach z szesnastu cztery najlepsze awansowały do turnieju finałowego. Tu czekały już na nie także cztery rozstawione. W tym gronie między innymi Daria Paszek i Kasia Kociołek oraz Renata Bekier i Agata Oleksy, zawodniczki które niedawno rywalizowały w Mysłowicach w Mistrzostwach Świata do lat 23. Para Paszek/Kociołek oraz Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn po dwóch wygranych spotkaniach awansowały do pófinału. W najlepszej czwórce znalazły się także Aleksandra Theis i Luisa Niemc oraz Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran.
Turniejowa drabinka ułożyła się tak, że w półfinałach spotkały się pary, które już tego dnia ze sobą grały. Jednak zarówno parze Theis/Niemc jak i Gruszczyńskiej i Baran nie udało się zrewanżować za porażki w pierwszej rundzie. Pierwsze 0:2 przegrały z Paszek/Kociołek, zaś w rozgrywanym równolegle drugim półfinale Suwińska i Wołoszyn pokonały rywalki także bez straty seta.
Przegrane musiały zadowolić się grą w meczu o trzecie miejsce, ale biorąc pod uwagę, że do turnieju finałowego przebiły się z sobotnich eliminacji i tak był to ich sukces. Finał pocieszenia 2:0 wygrały gdynianki Aleksandra Theis i Luisa Niemc.
Ostatnie spotkanie, jak na finał przystało dostarczyło sporych emocji i kosztowało zawodniczki ogrom sił. Pierwszego seta 21:18 wygrały Daria Paszek i Katarzyna Kociołek. W drugiej odsłonie zmobilizowały się Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn. Szybko odskoczyły na pięć punktów i taką przewagę dowiozły do końca. W tie-breaku równie ważna co umiejętności, była kondycja. Na finiszu wyczerpującej rywalizacji więcej sił zachowały Paszek i Kociołek. 18 latka z Kolumny koło Łodzi i 22 latka z Krotoszyna 15:12 wygrały z zawodniczkami ŁKS-u Łódź. – Na własne życzenie przegrałyśmy drugiego seta i musiałyśmy walczyć w tie-breaku. Było ciężko, ze względu na bardzo wysoką temperaturę i fakt, że grałyśmy czwarte spotkanie tego dnia – mówiła po meczu Katarzyna Kociołek. –
– Nie jest łatwo zagrać cztery czy pięć meczów jednego dnia, tym bardziej przy takiej pogodzie. Trzy spotkania wygrałyśmy po 2:0. Najbardziej obawiałyśmy się pierwszego Nie grałyśmy wcześniej z tymi zawodniczkami (Theis/Niemc – przyp. red.). Tak się ułożyło, że również w półfinale trafiłyśmy na nie, więc teraz znamy się juz na pamięć – podsumowała Daria Paszek.
Siatkarki, które już na początku lipca zagrają razem na Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach, pozytywnie oceniły organizację turnieju w Kozienicach. – Ładne miejsce, dobra organizacja. Miałyśmy zapewnione wszystko co potrzeba. Na pewno będziemy dobrze wspominać ten turniej – zapewniała Daria. – Przyznam, że spodziewałam się małego miasteczka, a okazało się, że w Kozienicach sporo się dzieje – dodała jej partnerka. Katarzyna Kociołek zapewne miała na myśli marathon rowerowy, którego start i meta usytuowane były na sąsiadującym z boiskami do siatkówki plażowej Stadionie Miejskim.
Puchary trzem najlepszym parom wręczyli zastępcy burmistrza Małgorzata Bebelska i Igor Czerwiński. Wszystkie panie otrzymały także róże. Kwiaty wręczył im kierownik wydziału sportu KCRiS Sławomir Wach. Po Finale Pucharu Polski siatkarzy w 2011 roku to kolejna impreza, którą Kozienice odcisnęły swój ślad na siatkarskiej mapie Polski.
Rafał Koczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.