Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

CAŁODZIENNA SESJA W JEDLNI-LETNISKO

Styczeń 24, 2014

Siedem godzin sesji Rady Gminy .Zmiany osobowe w Jedlni-Letnisko. Podczas piątkowej sesji rady gminy odwołano poprzednią skarbnik – Krystynę Dadej-Winiarską. Jej stanowisko obejmie, dotychczasowy zastępca skarbnika Marcin Narożnik. Ale to nie jedyne zmiany, które uchwalono podczas tej sesji. Waldemar Lewandowski został nowym wiceprzewodniczącym Rady Gminy Jedlnia-Letnisko, ponadto dokonano kilku przesunięć w składach osobowych poszczególnych komisji.

Dwoje skarbników: Marcin Narożnik i Krystyna Dadej Winiarska

Dwoje skarbników: Marcin Narożnik i Krystyna Dadej Winiarska

Poprzednia skarbnik sama zrezygnowała z pełnienia stanowiska. Na jej osobistą prośbę, wójt poddał wniosek o odwołaniu skarbnik do przegłosowania przez Radę Gminy. – Serdecznie dziękuję pani Krysi. Bardzo nam pomogła i niezwykle rzetelnie, profesjonalnie pełniła swoją funkcję. Dość powiedzieć, że to osoba bardzo doświadczona, bo przez kilkanaście lat zajmowała się finansami miasta Radomia. Jej odejście to dla mnie pewien dyskomfort, bo mam świadomość wartości takiej pracownicy – mówił wójt Piotr Leśnowolski, dodając: – Uważam jednak, że pan Narożnik sprawdzi się na tym stanowisku.

Nie zabrakło podziękowań ze wszystkich stron, ale sami radni nie do końca chcieli „zezwolić” na odejście byłej skarbnik. Wniosek o odejście poparło zaledwie sześcioro radnych. Troje było przeciwnych, a następnych sześcioro wstrzymało się od głosu.

Sesja trwała aż 7 godzin

Sesja trwała aż 7 godzin

Uchwałę o powołaniu na skarbnika Marcina Narożnika poparło siedmioro radnych, sześcioro było przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. – To kompetentny fachowiec, który został zatrudniony na zasadach konkursu. Spełniał doskonale wszelkie wymogi – mówiła o nowym skarbniku Krystyna Dadej-Winiarska. Sprawę skomentował przewodniczący rady, Tadeusz Kuropieska: – Było sporo kontrowersji. Uchwała przeszła tylko jednym głosem. Sam dobrze pana skarbnika nie znam, przewodniczącym jestem od niedawna i nie miałem możliwości szerszej współpracy z nim – zaznaczył Kuropieska.

Głosowanie na wiceprzewodniczącego RG

Głosowanie na wiceprzewodniczącego RG

W piątek powołano także nowego wiceprzewodniczącego. Waldemar Lewandowski uzyskał głosy 9 radnych. Reszta członków rady była przeciwna jego kandydaturze. Warto nadmienić, że nie było innych kandydatów na to stanowisko. – Myślę, że współpraca będzie owocna. Na pewno wspomoże prezydium rady – powiedział Tadeusz Kuropieska.

Waldemar Lewandowski i Tadeusz Kuropieska

Waldemar Lewandowski i Tadeusz Kuropieska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.