Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

W TROSCE O TWOJE OCZY

Październik 26, 2013

W TROSCE O TWOJE OCZY. Soczewki kontaktowe EYEOXY
Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla standardowych metod korekcji wzroku. Dzięki ciągle rozwijającej się technologii nowoczesne soczewki kontaktowe wykonywane są z najnowszej generacji materiałów tlenoprzepuszczalnych gwarantujących komfort przez cały dzień. Są wygodne w noszeniu, zakładaniu, zdejmowaniu i pielęgnacji, nie ograniczają pola widzenia i pozwalają prowadzić aktywny tryb życia.
4_vision_banerek

Podczas uprawiania sportu soczewki gwarantują ostry, stabilny obraz oraz niezaburzone widzenie obwodowe, mogą być noszone pod okularami ochronnymi, zapewniając pełne bezpieczeństwo. Korzyści z noszenia soczewek kontaktowych odnoszą również dzieci – spędzając dużo więcej czasu w ciągłym ruchu, niż dorośli, potrzebują takiej korekcji, która nie przeszkadzałaby im w ich aktywnym trybie życia. Nosząc soczewki, nie muszą się obawiać, że zgubią czy uszkodzą okulary. Wywołuje to również pozytywne skutki w samoocenie – badania udowodniły, że dzieci i młodzież nosząca soczewki kontaktowe ma większą pewność siebie w relacjach z rówieśnikami, ponieważ w tym wieku wygląd często ma decydujące znaczenie. Soczewki są idealnym rozwiązaniem też dla osób z dużą wadą wzroku, gdyż dzięki swoim umieszczeniu bezpośrednio na oku zapewniają najlepsze parametry widzenia: kształt obrazu i jego wielkość nie ulegają zniekształceniom, jak to się dzieje w przypadku okularów. Za pomocą soczewek kontaktowych można skorygować każdą wadę wzroku: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, a nawet prezbiopię (dzięki tzw. soczewkom progresywnym).
Decydując się na soczewki kontaktowe, należy pamiętać, że tylko specjalista może dobrać odpowiedni rodzaj korekcji dla Twoich oczu. Specjalistyczne badanie zaczyna się od szczegółowego wywiadu na temat stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy, nawyków, czyli informacji niezbędnych do właściwego wyboru rodzaju soczewek. Następnie specjalista przeprowadza kompleksowe badanie wzroku, sprawdzając wszystkie parametry widzenia oraz analizuje stan oczu pod biomikroskopem, wykluczając ewentualne przeciwwskazania do noszenia soczewek. Specjalista również wyjaśnia i demonstruje sposób zakładania i zdejmowania soczewek oraz zasady ich prawidłowej pielęgnacji. Mimo szerokiej dostępności soczewek kontaktowych (np. w internecie) nie należy zapominać, że tylko te, dobrane przez Twojego specjalistę, są najbardziej odpowiednie dla Twoich oczu pod względem biokompatybilności ich parametrów i parametrów Twojego układu wzrokowego. Dlatego każda zmiana rodzaju soczewek kontaktowych powinna być skonsultowana ze specjalistą, który w szczegółowych badaniach potwierdzi, że dana soczewka zapewnia bezpieczeństwo i komfort również Twoim oczom. Należy również pamiętać o systematycznych wizytach kontrolnych, pozwalających monitorować stan oczu oraz zapobiec nieodwracalnym powikłaniom.
Specjalista spośród szerokiej gamy soczewek wybierze najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Mogą to być soczewki miesięczne lub dwutygodniowe, wymagające codziennej pielęgnacji, albo soczewki jednodniowe. W przypadku tych ostatnich pacjent codziennie zakłada nową parę soczewek, co stanowi najzdrowszą opcję. Soczewki jednodniowe są tez idealnie dla użytkowników, którzy chcą zakładać je okazjonalnie: na basen, randkę lub trening.
W ofercie naszego salonu posiadamy szeroką ofertę soczewek najnowszej generacji EyeOxy. Zostały one zaprojektowane z myślą o spełnieniu Twoich największych wymagań. Nowoczesna konstrukcja oraz najlepszy materiał zapewniają komfort, znakomitą jakość widzenia oraz zdrowie Twoich oczu, umożliwiając dopływ odpowiedniej ilości tlenu do rogówki. Nosząc soczewki EyeOxy możesz zmierzyć się z wyzwaniami aktywnego życia. Niezależnie od tego, w jakich warunkach przebywasz i jak długo w ciągu dnia nosisz soczewki możesz cieszyć się doskonałym komfortem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.