Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

TRAGICZNY WYPADEK W ELEKTROWNI KOZIENICE. SPADALI Z 240 METRÓW! NOWE FAKTY

Grudzień 4, 2013

NAJNOWSZE INFORMACJE!
W piątek około godziny 20 wydobyto ciało czwartej ofiary środowej tragedii, tym samym zakończyła się akcja ratownicza prowadzona przez straż pożarną-poinformował rzecznik prasowy komendanta powiatowego straży pożarnej w Kozienicach Waldemar Krakowiak.

PIĄTEK 6.12. inf.własna:
SPADALI Z 240 METRÓW!
Po wczorajszej akcji specjalnej jednostki ratownictwa wysokościowego straży pożarnej, która opuszczona ze śmigłowca weszła do komina na linach i oceniła, że ratownicy mogą podjąć prace poszukiwawcze, wieczorem udało się wydobyć ciała 3 ofiar środowego wypadku. Dzisiaj specjalistyczna ekipa komendy powiatowej straży pożarnej w Kozienicach, przy użyciu ciężkiego sprzętu, podejmie próbę wydobycia ciała czwartego mężczyzny. – Co prawda po wczorajszych oględzinach ratowników wysokościowych wiemy, że wiszące dwie liny-każda waży 2 tony- nie zagrażają pracom ale z powodu silnego wiatru i warunków , które z tego powodu panują na dnie komina nie wiemy jeszcze co uda się nam dzisiaj wykonać, powiedział dla naszego portalu komendant powiatowy straży pożarnej w Kozienicach bryg. Krzysztof Zyzek.
Nasza redakcja dotarła również do informacji, że platforma spadła z wysokości 240 metrów a nie jak wcześniej podawano 150-200m. Platforma była dopiero budowana , a nie jak wcześniej informowały niektóre źródła , że były to prace testowe platformy. Zamocowana była do 4 lin, z których dwie wiszą w kominie. Jak stwierdzili wczoraj strażacy są dobrze zamocowane. Pozostałe dwie liny najprawdopodobniej uległy zerwaniu i znajdują się w gruzowisku na dole , które powstało po oberwaniu wewnętrznej galerii na wysokości kilku metrów od dna komina.

AKCJA strażaków z użyciem śmigłowca tutaj: http://wirtualnekozienice.pl/category/wydarzenia/

ŚRODA 4.12.2013
Podczas prac w kominie nr 3 doszło dzisiaj do tragicznego wypadku. Urwała się platforma z kilkoma pracownikami.

Niestety już wiemy, że nie żyją 4 osoby, pracownicy firmy  ze Zgorzelca, przygotowujący komin do częściowej rozbiórki. Platforma na której pracowali runęła do środka z wysokości około 200 metrów. W chwili obecnej trwa przeszukiwanie podstawy, gdzie znajdowały się m.in. kontenery.

Tuż przed godzina 19.00 odbyła się  konferencja prasowa władz Enei S.A. Prezes Krzysztof Zamasz (pierwszy z lewej, obok Krzysztof Sadowski-prezes Enea Wytwarzanie S.A.) wygłosił krótkie oświadczenie i odpowiedział na kilka pytań. Na wstępie złożył kondolencje rodzinom ofiar. Podkreślił, że byli to doświadczeni pracownicy z dwóch firm zewnętrznych ( 3 z jednej i czwarty z innej firmy współpracującej), mających olbrzymie doświadczenie w tego typu wykonawstwie. -Tym bardziej jest zastanawiające, co tam mogło się wydarzyć. Mam informacje z naszego nadzoru, ze firma wykonująca te prace nie szczędziła w tym zakresie środków! – Jest to bardzo smutny dzień dla energetyki. Nie znamy jeszcze przyczyn wypadku, ofiary pracowały przy projekcie polegającego na skróceniu komina. Ten proces rozpoczął się w październiku, kontynuował Krzysztof Zamasz.

elko_9932_wwwoko

fot. Tygodnik OKO

elko_9900_komin z lewej strony_żółta kreskaTo w środku najwyższego komina (po lewej, poniżej żółtej kreski) doszło do tragedii.

elko_9907_fot.OKO

elko_9910-350×233.jpg” width=”350″ height=”233″ />
foto.:Tygodnik OKO
1_elko_środek komina

2 odpowiedzi na “TRAGICZNY WYPADEK W ELEKTROWNI KOZIENICE. SPADALI Z 240 METRÓW! NOWE FAKTY”

 1. marlena pisze:

  jakies dziwne sa te kominy na tych fotach. zwroccie uwage na paski na nich

 2. jeż pisze:

  Ludzie zgineli a ty piszesz o jakiś dziwnych paskach, co tu dziwnego??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.