Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

SYCYŃSKA POTAŃCOWKA LUDOWA

Czerwiec 15, 2015

TO NIE DYSKOTEKA, TO LUDOWA POTAŃCÓWKA

Kultura ludowa ma nieliczne grono miłośników, ale są to osoby mocno zaangażowane. Dlatego nie straszne są im odległości jakie muszą pokonać, aby móc spotkać się z folklorem. Wielu takich gości przybyło 13 czerwca do Sycyny na tradycyjną potańcówkę. To właśnie takie osoby nie wstydzą się naszych tradycji, z dumą podrygują w rytm ,,powiśloków„, kujawiaków, oberków, polek, mazurków i innych tańców ludowych.

Fanom folkloru przygrywali: Zawołany Skład Weselny, Wesoła Trójka + Jeden, Kapela Tadeusza Lipca z Tarłowa, Kapela Zdzisława Kwapińskiego, Katarzyna Zydel, Kapela Macieja Kocona z Powiśla Opolskiego, Stanisław i Marek Winiakrowie z Patrycja Ziębą i inni. To dzięki nim obecni goście mogli spędzić wesoło czas, a jednocześnie wzbogacić się o wiedzę z zakresu kultury ludowej.

Organizatorzy dziękują również wszystkim zaangażowanym w prace organizacyjne, a zwłaszcza: Bogusławie Jaworskiej – Burmistrzowi Zwolenia oraz Bogusławowi Kabusowi – Zastępcy Burmistrza, Henrykowi Bednarczykowi, Strażakom z Sycyny oraz Publiczności, której entuzjazm daje nadzieję, że w przyszłości możliwa będzie organizacja podobnych wydarzeń.

 

23

4

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.