Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

ŚWIĄTECZNY WEEKEND NA MAZOWIECKICH DROGACH.

Grudzień 29, 2014

Za nami Święta Bożego Narodzenia i związany z nimi długi, świąteczny weekend. Podczas którego na mazowieckich drogach doszło do 25 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 36 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 54 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających „na trzeciego”.

Tegoroczne święta, to przy okazji znacznie wydłużony weekend. W ciągu pięciu  dni doszło na Mazowszu do 25 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób.

Do jednego z tych wypadków doszło w noc wigilijną na drodze pomiędzy Cecylówką Brzózką a Ursynowem w Gminie Głowaczów. Około godz. 1:20 52-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochodów volkswagen passat. Z ustaleń policji wynika, że poszkodowany szedł z dwoma kolegami drogą powiatową w kierunku Brzózy, 23-letni kierowca jechał w przeciwnym kierunku. W pewnej chwili poczuł uderzenie, zatrzymał się i zobaczył, że potrącił człowieka. Mimo próby reanimacji podjętej przez przybyłe pogotowie, mężczyzna zmarł. Dwaj towarzyszący mu mężczyźni uciekli z miejsca wypadku, ale szybko zostali zatrzymani przez policjantów. Obaj byli pod wpływem alkoholu, kierowca passata był trzeźwy.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Mazowieccy policjanci zatrzymali 54  kierujących,  którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. – Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które wsiadają do samochodów po paru głębszych, niezrozumiałe jest też to, że czasem członkowie ich rodzin widzą to i nie reagują, pozwalając im prowadzić – mówią funkcjonariusze.

KWP, red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.