Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

STRAJK W ELKO?!

Styczeń 30, 2014

inf. 30.01.2014r.
Związki zawodowe działające w Enea Wytwarzanie S.A. ( Elektrownia Kozienice) wszczęly z dniem 24 stycznia br. Spór zbiorowy z Zarządem Enea Wytwarzanie S.A. Związki żądają m.in.: utrzymania stanu zatrudnienia celem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przestrzegania zapisów umowy społecznej – w tym nieprzestrzegania zobowiązań do kontynuowania dotychczasowych działań na rzecz finansowego i rzeczowego wsparcia kultury, oświaty, opieki zdrowotnej , kultury fizycznej i gospodarki wzmacniającej wizerunek Elektrowni w jej otoczeniu społeczno-gospodarczym. Związkowe władze dały czas zarządowi na spełnienie postulatów do piątku , 31 stycznia. Nieuwzględnienie żądań skutkować będzie ogłoszeniem strajku w Elektrowni.
Organizacje Związkowe działające w Grupie Kapitałowej Enea S.A. poinformowały we wspólnym komunikacie, że nie wyrażają zgody na dalsze tworzenie Centrum Usług Wspólnych w GK. Jednocześnie zapowiadają, że w przypadku kontynuowania tego procesu skorzystaja ze wszelkich dostępnych możliwości zatrzymania tych działań.
Więcej:
pismo o wszczęciu sporu zbiorowego-
STRAJK W ELKO ; za: eneasol.pl

Oświadczenie w sprawie CUW-
ENEA_CUW; za: zzpzelko.pl/

inf. 31.01.2014r.
Wspólne Stanowisko Zwiazków Zawodowych działajacych w GK ENEA
Organizacje Związkowe działające w Grupie Kapitałowej ENEA informują, że nie wyrażają zgody na tworzenie Centrum Usług Wspólnych w GK ENEA, która to Spółka, mimo bezpodstawnych zapewnień Pracodawców, będzie zagrożeniem dla utrzymania miejsc pracy, zagrożeniem dla nabytych praw pracowniczych, zagrożeniem dla funkcjonowania wspólnot pracowniczych i ekonomicznych oczekiwań właścicielskich. Powyższy pogląd jest tym bardziej uzasadniony jeżeli Pracodawcy odmawiają zawarcia porozumienia o warunkach przejścia pracowników do nowego pracodawcy, które byłoby źródłem prawa pracy. Powyższe jest odpowiedzią na pytania Pracodawców o wspólne stanowisko związków zawodowych, które wyklucza stosowanie postanowień art.261 ust. 4 ustawy o związkach zawodowych. ; za: zzpzelko.pl/

18 odpowiedzi na “STRAJK W ELKO?!”

 1. Kamil pisze:

  To ci w Elektrowni jeszcze żądania mają jakieś ? mało im że najwięcej zarabiają jeszcze narzekacie ?? poprzewracało się w dupce? inni zapierdzielają za 6zł za godzinę ….

  Proponuje pozwalniać tych cwaniaczków co im źle na ich miejsce jest tysiąc innych osób którzy chętnie będą pracować w elektrowni.

 2. matrix pisze:

  Zgadzam się. Komunę trzeba im wybić z tych leniwych głów. Robić się nie chce tylko żreć i brać jak najwięcej. To już nie jest spółka skarbu państwa więc jak nie pasuje do zwolnijcie miejsca dla tych którzy będą uczciwie pracować!

 3. YoKo pisze:

  Panowie! ,ale w artykule powyżej nie ma napisane, że „walczą” o podwyżki.
  ps. nie jestem pracownikiem Elektrownie, żeby nie było.

 4. trololol pisze:

  co za różnica o co walczą, dla reszty biedoty i tak mają złote pałace. osobiście wisi mi ich strajk. niech walczą, a co wywalczą to ich. podły kraj w którym trzeba gryźć się o wszystko.

 5. aaa pisze:

  rany ludzie nawet nie wiecie o co chodzi…chodzi o to żeby ich nie wywalili na zbity ry…j

 6. Gienek pisze:

  Kamil kto ma szkołę ten ma lżej a jak jesteś jelop to dymka za 6 zł. A Mama pewnie Ci mówiła żebyś się uczył co??? 😀

 7. mały pisze:

  Plan jest taki, w kozienicach Ma pracować góra 500 osób reszta miejsc pracy do Poznania

 8. jojo pisze:

  Cały myk polega na tym ze ciecia nie będą na produkcji tylko w biurach przetrzepią posadki. Czyli koniec siedzenia po 3 w jednym pokoju i grania w pasjansa z nudów.

 9. waldi pisze:

  w kozienicach należy zwolnic po to by w poznaniu zatrudnić dwa razy więcej swoich, wszak wybory się zbliżają i trzeba znaleźć spokojna przystań dla już przegranych

 10. Garf pisze:

  Kamil – typowy wyborca PISu?
  Nie ważne, że wiedzy mu brak, ale do opluwania innych jest pierwszy…
  Gratuluję postawy!
  Jam Ci mało kasy, to weź się za robotę: sprzedawaj buraki na targu, handluj w internecie, odśnieżaj dachy, kładź kafelki w Norwegii, zmywaj gary w Anglii. Milionom ludzi się udało tylko Ty biedna pierdoła masz mało i jęczysz przed komputerem…
  żenua…

 11. olo pisze:

  re Garf pie..sz gościu . Takie poglądy to może mieć typowy klakier z peło, z partii oszustów i złodziei, co nie muszę chyba udowadniać, bo każdy kto ma chociaż kawałek mózgu w użyciu to widzi !

 12. ndxn pisze:

  Po „zwolnieniu tych cwaniaczków” na pewno będą miejsca pracy:-) Coś ci się pomyliło. Miasto to będzie zagłębiem bezrobocia, a nie będziesz już pracować za 6zł tylko za 3zł. Bo do elko nikogo nie będą przyjmować a na mieście roboty nie będzie, bo sklepy, usługi i inni badylarze dostaną po dupie! Ludzie wyjadą pewnie do UK, Norek… Wszystko będzie miało swoje konsekwencje.

 13. ndxn pisze:

  matrix trochę więcej wiedzy na temat spółek skarbu państwa
  jak się nie ma pojęcia to lepiej się nie wypowiadać bo to świadczy o tobie pisać aby pisać pierdoły to http://www.wp.pl

 14. z miasta pisze:

  matrix, to jest jeszcze spólka skarbu państwa!
  Nikt tu jeszcze nie pisał ale podobno nawet taczki związki wystawiły na bramie, prawda to?

 15. KOŁTUN pisze:

  Enea wykpiła śmieszne wypociny Prawdziwych Związkowców.

 16. bolek pisze:

  Dla zwykłego porόwnania, elektrownia węglowa Nanticoke w Ontario (8 x 500 MW) w szczycie swojej produkcji zatrudniała 634 pracownikόw w systemie zmianowym + na pierwszej zmianie. Ta liczba obejmowała utrzymanie ruchu oraz zmianowe remonty (elektryczno-mechaniczne)wraz z podstawową kadrą dozorujaco-inżynieryjną (laboratorium, testy, itp). Dodatkowo, w skład wchodziły podstawowe służby ratownictwa i straży pożarnej, oraz minimalny stan w wydziale obsługi pracownika (dyrekcja,kadry, płace, itp). To wszystko działało utrzymując produkcję z ośmiu blokόw. Inne służby (planowanie, zaopatrzenie, magazyny, remonty planowane, straż przemysłowa) byly zapewniane przez firmy zewnętrzne.

 17. krystyna pisze:

  Najlepiej było za pierwszego dyr. Zielińskiego
  czy jeszcze ktoś go pamięta

 18. krystyna pisze:

  Czy ktoś pamięta jeszcze pierwszego dyr.
  elektrowni Pana Zielińskiego
  wtedy to były czasy , ludzi się wtedy szanowało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.