MAZOWSZE GRÓJEC – JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 1:1 (1:1)
Bramka:
Lesisz (26.) – Kucharski (45.)

Mazowsze: Prasek – Kalinowski, Wiatrak, Mortka, Stolarek, Pełka (60. Tietz), Rawa, Złoch, Lesisz (76. Gałka), Jaskólski, Mińkowski (60. Zięba)

Prowadzenie grójczanom w 26.minucie dał Maciej Lesisz ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Goście odpowiedzieli również trafieniem ze stałego fragmentu gry w ostatniej minucie pierwszej połowy. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

***

WYMĘCZONE ZWYCIĘSTWO
ENERGIA KOZIENICE – ORZEŁ WIERZBICA 1:0 (0:0)
Bramka:
Stanisławski (85.)

Energia: Piaseczny – Matysiak (40′ Wasilewski, 69′ Kisiel), Kupiec, Walasek, Szary – Strąg, Woźniak, Kalinka, Zawadzki (83′ Sikorski), Majewski (62′ Stanisławski)- Ciupiński

Piłkarze Energii dosłownie wymęczyli skromne zwycięstwo.  Po doskonałym podaniu A. Kalinki jedynego  gola strzelił  w 85 minucie D. Stanisławski. Jednak ten sam zawodnik kilka minut wcześniej nie zdołał umieścić piłki w bramce Orła, strzelając z bliskiej odległości wysoko ponad poprzeczkę. – Sytuację miał doskonałą, dwa metry do bramki, wystarczyło przyłożyć piszczel, czy kolano, denerwował się jeden z obserwujących mecz kibiców,  były piłkarz –jeszcze MG MZKS. Cieszą trzy punkty ale gra już dużo mniej.

energia_orzeł_bramka_stanisławek_5132D. Stanisławek strzela bramkę dla Energii

***

OSKAR PRZYSUCHA – DRUKARZ WARSZAWA 1:2 (1:1)

Zwycięska bramka dla Drukarza padła już w doliczonym czasie gry.

TYMEX LIGA OKRĘGOWA

KS WARKA – PLON GARBATKA 1:0 (1:0)
Bramka:
P. Kuklewski (2.)

***
LEGION GŁOWACZÓW – RADOMIAK II RADOM 1:0 (1:0)
Bramki:
T. Banach (30.)

W niedzielę grają:

PROCH PIONKI – IŁŻANKA KAZANÓW, godz. 14.
JODŁA JEDLNIA – WULKAN ZAKRZEW, godz. 16.

POWIŚLANKA LISPKO – ZAWISZA SIENNO, godz. 14.
POLONIA IŁŻA – RUSZCOVIA BORKOWICEgodz. 16.
PILICA NOWE MIASTO – ZWOLENIANKA ZWOLEŃ, godz. 16.
ORONKA OROŃSKO – LKS PROMNA, godz. 16.

COLO SPORT A-KLASA

KP STANISŁAWICE – GRYFIA MIRÓW 3:0 (0:0)
Bramki:
Staroń, Ceglarz, A. Olczak

***
GRYF POLICZNA – MKS KOZIENICE 1:3 (1:2)
Bramki:
MKS-Maciej Żak (25’), Mateusz Kryczka (42’, 55’).
Czerwona karta: Hołuń (MKS-60’)
MKS: Kowalczyk – P. Żak, Kołdej, Gaworek (20′ Hołuń), Zaborowski, M. Żak (Krześniak), Kil (70′ Kulczyński), Chołuj (60′ J. Żak), Tuszyński, Karski, Kryczka
GRYF_MKS_przy piłce Mateusz Kryczka zdobywca dwóch goli (2) Przy piłce Mateusz Kryczka, strzelec dwóch bramek w tym meczu. fot.MKS

ZAMŁYNIE RADOM – ZORZA KOWALA 4:0 (1:0)
Bramki: Sokół (42.), Wierzbicki (52.), Koźmiński (68.), Kiljanek (82.)

Jedna odpowiedź do “SPORTOWY WEEKEND”

1. od marzalena1 pisze:

TRIUMF W MECZU NA SZCZYCIE TABELI
    MKS Kozienice zwyciężył w ważnym pojedynku na szczycie tabeli. „Żółto-zieloni” pokonali liderującego do tej pory Gryfa Policzna 3:1. Od początku meczu przewagę uzyskali gospodarze tego spotkania. Raz po raz sunęły ataki na bramkę dobrze spisującego się tego dnia Kamila Kowalczyka, który był bardzo pewnym punktem kozieniczan. Na całe szczęście strzały albo okazywały się niecelne, albo były pewnie bronione, jak choćby uderzenie głową Piotra Godlewskiego, przez naszego golkipera. Jedna z nielicznych okazji MKS-u w tej części meczu okazała się skuteczna. Bramkę po strzale głową zdobył najniższy na boisku Maciej Żak. Stara piłkarska maksyma, że niewykorzystane sytuacje się mszczą miała doskonałe odzwierciedlenie w tej akcji. Niestety jeszcze w I części meczu za kontuzjowanego Macieja Żaka musiał wejść Krześniak. Równie wcześnie plac gry opuścił Gaworek za którego wszedł Hołuń, który chwilę po wejściu w kontrowersyjnych okolicznościach faulował zawodnika gospodarzy i arbiter wskazał na „wapno”. Decyzja ta wzbudziła duże oburzenie kibiców z Kozienic. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak piłkarz gospodarzy, który kopnął futbolówkę nad poprzeczką bramki Kamila Kowalczyka. Kilka minut później gospodarze zdołali wyrównać. Nie podłamało to jednak piłkarzy Piotra Nowaka i jeszcze przed zejściem do szatni bramkę dającą nam ponownie prowadzenie zdobył Mateusz Kryczka. Kryczka zdobył przepiękną bramkę z rogu pola karnego. Piłka po piekielnie mocnym uderzeniu trafiła w okienko bramki gospodarzy wprost za „kołnierz” golkipera. W drugiej odsłonie meczu spotkanie stało się bardziej wyrównane. MKS po jednej z kontr zdobył bramkę za sprawą doskonale dysponowanego tego popołudnia Mateusza Kryczki. W 60. minucie po faulu sędzia wyrzucił z boiska Tomasza Hołunia i przez pół godziny kozieniczanie musieli grać w osłabieniu. Dzięki dużej ambicji udało się dowieźć ten korzystny rezultat do końca. Należy dodać, że mieliśmy szanse na podwyższenie prowadzenia. Z rzutu wolnego groźnie uderzał Piotr Żak, jednak piłka nieznacznie minęła poprzeczkę. Okazję do podwyższenia wyniku miał również Krześniak, niestety, zabrakło trochę „zimnej krwi”. Należy pogratulować zawodnikom arcyważnego zwycięstwa. Po tym meczu plasujemy się na 2. pozycji w tabeli za Skaryszewianką Skaryszew. W najbliższą niedzielę MKS rozegra spotkanie na własnym stadionie z KS Jastrząb. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to mecz !