Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

SPŁYW KAJAKOWY Z KOZIENICKIM PARKIEM KRAJOBRAZOWYM

Czerwiec 29, 2015

Kajakowy początek wakacji w Kozienickim Parku Krajobrazowym

Radomka to silnie meandrująca, nizinna rzeka, która stanowi naturalną, północno – zachodnią granicę otuliny Kozienickiego Parku Krajobrazowego, pięknie wkomponowaną w krajobrazy leśne i rolnicze. Rzeka ma długość ok. 100 km. Swój początek bierze w lasach konecko – przysuskich, w obrębie Garbu Gielniowskiego i wpada do Wisły w miejscowości Kłoda. Na ok. 20 km odcinku od Brzózy do Kłody doskonale nadaje się do organizowania spływów kajakowych.

Po raz kolejny skorzystała z tego załoga Kozienickiego Parku Krajobrazowego i z okazji 32. rocznicy utworzenia Parku zorganizowała spływ kajakowy.

Spływ odbył się w niedzielę 28 czerwca. Wzięło w nim udział 40 osób. Wśród nich dużą grupę stanowili uczestnicy III Rajdu Rowerowego Szlakami Kozienickiego Parku Krajobrazowego, którzy jako pierwsi zgłosili chęć udziału w imprezie, postrzeganej jako turystyczną inaugurację wakacyjnego wypoczynku.

Radomka zaskoczyła kajakarzy niskim stanem wody. Liczne mielizny zmuszały do holowania kajaków, ale dzięki pięknej, słonecznej pogodzie brodzenie w rzece dało wszystkim wiele przyjemności.

Koniec czerwca to początek wakacji, w czasie których chętnie odpoczywamy nad wodą. Wszystkim kajakarzom przypominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zmniejszajmy ryzyko utonięcia poprzez zakładanie kamizelki ratunkowej. Pływajmy w grupie. Samotnemu kajakarzowi nikt nie pomoże w razie problemów. Zachowujmy trzeźwość. Alkohol i środki odurzające zwalniają i opóźniają nasze reakcje oraz powodują szybką utratę ciepła w wodzie.


1
3
4
5

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.