Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

SIATKARSKIE EMOCJE W KOZIENICACH. ZAGRAJĄ GWIAZDY

Wrzesień 23, 2014

Na dobre nie przebrzmiały jeszcze echa mistrzostw świata i wspaniałego występu reprezentacji Polski. Tymczasem fani sportu w regionie radomskim otrzymają kolejną dawkę siatkarskich emocji. Od piątku do soboty, w Kozienicach, Starachowicach i Klwowie, rozegrany zostanie Turniej im. Jana Skorżyńskiego.

Turniej poświęcony pamięci legendarnego szkoleniowca Czarnych odbędzie się 26-28 września. W tym roku będzie miał międzynarodową obsadę. Swój przyjazd potwierdził Berlin Recycling Volleys, mistrz Niemiec. Dukla Liberec, drugi zespół Czech, a także Posojilnica Aich/Dob, czołowa drużyna Austrii. Stawkę uzupełnią oczywiście Cerrad Czarni Radom. Międzynarodowa obsada nie jest jedyną nowością w kilkuletniej historii turnieju.

Turniej zapowiada się niezwykle interesująco. Gwarantuje to bardzo dobra obsada. Berlin Recycling Volleys to w ostatnich latach etatowy mistrz Niemiec. Stołeczny zespół z najwyższego stopnia podium nie schodzi od 2012 roku. Skład budzi szacunek. Wystarczy wspomnieć, że za rozegranie odpowiada kadrowicz Sebastian Kunner. W Berlinie gra Scott Touzinsky, mistrz olimpijski z 2008 roku. Kibicom nie trzeba też przedstawiać innych graczy. Kawika Shoji, Robert Kromm, Rob Bontje, Tomas Kmet, by wspomnieć tylko tych czterech, to świetnie znani siatkarze na międzynarodowej arenie.

Długą historię posiada również Dukla Liberec. To wielokrotny mistrz Czech. Na swoim koncie posiada również tytuł najlepszej klubowej drużyny Europy. W ostatnim sezonie Dukla wywalczyła srebrny medal mistrzostw Czech, co uznano za porażkę. Dlatego skład został przebudowany. Pojawili się nowi zawodnicy. Wszystko po to aby jak najszybciej odzyskać tytuł mistrzowski. Barw Dukli broni m.in. Adrian Patucha, znany z występów na polskich parkietach.

Krótszą historią legitymuje się Posojilnica Aich/Dob. I w przypadku czołowego klubu Austrii nie brak znaczących osiągnięć. Wystarczy wspomnieć, że od sezonu 2007/2008 drużyny nie schodzi z podium mistrzostw swojego kraju! W miniony weekend Posojilnica Aich/Dob uczestniczył w turnieju, który rozegrany został w Bielsku-Białej. Wcześniej podopieczni Bogdana Kotnika wygrali turniej w Bratysławie. Zespół to iście międzynarodowa mieszanka. Obok Austriaków liczną grupę stanowią Słoweńcy. Nie brak przedstawicieli Portugalii, Słowacji, a nawet Polski (Stanisław Wawrzyńczyk).

Kozienickim fanom siatkówki przypominamy, że w Cerrad Czarnych Radom występują m.in. niemieccy brązowi medaliści ostatnich mistrzostw – Dirk Westphal i Lukas Kampa. Drużynę prowadzi Robert Prygiel, były reprezentant Polski.

Trzydniowe zmagania zapoczątkują mecze w Kozienicach (26 września). Następnego dnia siatkarze gościć będą w Starachowicach (27 września). Podsumowanie i uroczyste zakończenie turnieju będzie miało natomiast miejsce w Klwowie (28 września). Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz Turnieju im. Jana Skorżyńskiego.

26 września (Kozienice)

Berlin Recycling Volleys – Dukla Liberec (godz. 17.00)

Cerrad Czarni Radom – Posojilnica Aich/Dob (godz. 19.00)

27 września (Starachowice)

Dukla Liberec – Posojilnica Aich/Dob (godz. 16.30)

Cerrad Czarni Radom – Berlin Recycling Volleys (godz. 18.30)

28 września (Klwów)

Berlin Recycling Volleys – Posojilnica Aich/Dob (godz. 13.00)

Cerrad Czarni Radom – Dukla Liberec (godz. 15.00)

Sławomir Monik, mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.