Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

SAMORZĄDOWE SZACHY

Czerwiec 5, 2014

JEDLNIA-LETNISKO. Samorządowe szachy z elementami cyrku

W wydaniu papierowym tygodnika OKO (20/250) informowaliśmy, że grupa siedmiorga radnych złożyła wniosek o odwołanie Tadeusza Kuropieski z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Sytuacja okazała się o tyle kuriozalna, że wnioskodawcy wystosowali drugie pismo, w którym z powodu niewygodnego terminu sesji zrezygnowali z pierwszego wniosku. Mimo to, głosowanie odbyło się, ale przy absencji siedmiorga w/w radnych.

We wniosku o odwołanie swoją decyzję radni argumentowali m.in. tym, że przewodniczący Kuropieska stwarza atmosferę konfliktu w radzie, zachowuje się arogancko, a sposób prowadzenia przez niego obrad jest „porażająco nieprofesjonalny”.
3_jedlniaFot. Przewodniczący RG Tadeusz Kuropieska.

W zeszłym tygodniu radni wycofali się ze swojego wniosku, ponieważ sesja została zwołana na dzień 30 maja, kiedy to radna Marzena Wiosna-Michałek (która jest czynnym zawodowo lekarzem) miała dyżur. W związku z brakiem możliwości jej udziału w obradach, czworo radnych, z byłym przewodniczącym Jerzym Chrzanowskim włącznie, wystosowało pismo, w którym oznajmili, że wycofują się z w/w wniosku. Wśród argumentów czytamy: Jeżeli od dnia 23 maja do 30 maja jedynym dniem, w którym radna Marzena Wiosna-Michałek nie mogła uczestniczyć w sesji jest właśnie 30 maja, i w tym dniu zwołuje Pan sesję, to jest to z Pana strony jawną perfidią i złośliwością.

Zagłosowali

Sesja mimo wszystko się odbyła, ale nikogo z siedmiorga pierwotnych wnioskodawców na niej nie było. Nad wnioskiem o odwołanie przewodniczącego, radni głosowali w sposób tajny. Wniosek poparła jedna osoba, siedem było przeciw, wobec czego wniosek został odrzucony.

mbas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.