25 sierpnia 2016

enea_kozienice

ROWEROWY WYŚCIG Z CYKLU POLAND BIKE MARATHON

Lipiec 15, 2015

W niedzielę 28-go czerwca sympatycy kolarstwa (wśród nich zawodnicy kozienickiej ENERGII) przyjechali do Góry Kalwarii po raz siódmy raz z rzędu na imprezę z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Co roku do Góry Kalwarii przyjeżdża coraz więcej miłośników jazdy na rowerach górskich. Tak było i tym razem. Na starcie ósmego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło blisko 900 amatorów MTB.

Trasa wyścigu wiodła między innymi przez Las Chojnowski oraz wały wiślane. Nad zawodnikami dumnie królował Zamek w Czersku. Nawierzchnia po jakiej poruszali się zawodnicy nie była już tak zachwycająca, ponieważ oprócz dróg szutrowych i leśnych ścieżek, można było trafić na drogi wysypane niebezpiecznym dla opon rowerowym gruzem czego efektem było wiele „kapci„.

Szczęśliwie pech tego dnia nie dokuczał kozienickim kolarzom. Rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (32 km) oraz FAN (7 km), na których nie zabrakło zawodników z Kozienic. Na najkrótszym dystansie wystartował Igor Rusinowski, syn Grzegorza Rusinowskiego, który w swojej kategorii wiekowej zajął 14 miejsce. Średni dystans tym razem był reprezentowany przez Justyna Wójcika i Piotra Nowakowskiego którzy w swoich kategoriach zajęli odpowiednio 14 i 5 natomiast na najdłuższym dystansie wystartowali Grzegorz Rusinowski, Szymon Abramczyk i Tomasz Włodarczyk którzy zajęli odpowiednio 41, 49 i 62 miejsce.

Kolejny cykl wyścigu już 19 lipca w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie polandbike

Materiały: Piotr Nowakowski