Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

PRZEDWYBORCZA GORĄCZKA

Lipiec 22, 2015

W tym roku nie ma sezonu ogórkowego, przynajmniej w polityce. A to za sprawą wyborów parlamentarnych, które odbędą się 25 października. W regionie radomskim, podobnie jak w całym kraju, trwa „dopinanie” list wyborczych. Jak na razie sprzeczne informacje docierają z radomskiej PO.

W ostatnią sobotę odbyło się spotkanie liderów struktur powiatowych tej partii, według starej, niepisanej zasady, każdy powiat powinien wystawić przynajmniej jednego kandydata. Zygmunt Mućko przew. PO w Kozienicach zaproponował kandydaturę burmistrza Kozienic Tomasza Śmietanki i to z 3 miejsca na liście. Tym samym potwierdził pogłoski, że obecny poseł z Kozienic – Czesław Czechyra – nie zamierza kandydować. Kandydatura T.Śmietanki, delikatnie mówiąc, nie wywołała entuzjazmu. Sugerowano Mućce aby poszukał innej kandydatury, ten jednak niezrażony tymi opiniami miał w dniu wczorajszym wysłać na piśmie propozycję kozienickiej Platformy z nazwiskiem Śmietanki. Podobno ma poparcie z góry i jak sam twierdzi, nieważne z którego miejsca będzie startował bo i tak poradzi sobie w tym wyścigu. Burmistrz Kozienic oferował podobno swoje wyborcze usługi również PSL-owi oraz Ryszardowi Petru.

Póki co szef kozienickiego magistratu ma kolejny ból głowy, a to z powodu protokołu pokontrolnego RIO – RIO MA ZASTRZEŻENIA, zawarte w nim zarzuty są różnego gatunku, są wśród nich i takie, które zdaniem fachowców, nadają się do postępowania prokuratorskiego.

Red.

Tygodnik OKO

28 odpowiedzi na “PRZEDWYBORCZA GORĄCZKA”

 1. mieszkaniec pisze:

  Słychać w mieście, że miał iść burmistrz Śmietanka z list Kukiza i to jako ,,Jedynka” na liście!!

 2. Alka pisze:

  no to musi być kiepsko u popaprańców skoro sięgają po taki ałtorytet.
  Ze wsi nakazali ?

 3. Dorota pisze:

  Komentarz usunięty

 4. kret pisze:

  Komentarz usunięty

 5. Sebson pisze:

  Jestem zdecydowie przeciwny, aby Pan Burmistrz pchał się w dużą politykę, znając życie, gdyby dostał się do sejmu zbędzie już wtedy jak większość parlamentarzystów „zwykłą maszynką do głosowania”. Tu w Kozienicach ma więcej do powiedzenia i więcej do zrobienia. Wierzę w to, że jest w stanie naprawić wszystkie błędy jakie popełnił i może jeszcze sprawnie rządzić naszą lokalną społecznością. Chyba, że (sorry) położył totalną lachę na rządzenie i tylko udaje że zarządza miastem. Co bym ze swojej strony mógł zaproponować to bardziej otworzyć się na mieszkańców, nie na garstkę ludzi-głównie tych którzy go popierają ale na każdego mieszkańca.

 6. Arkadiusz Molenda pisze:

  PO o Lao Che. Che.? Tomasz, Tomasz – TRZYmasz, TRZYmasz – TOmasz czy nie?

 7. wik pisze:

  No dobrze by było żeby poszedł ale co z Sitwą.

 8. Bolo pisze:

  To się ją wymieni.

 9. mieszkaniec pisze:

  Od 16-stu lat Śmietanka na dożynkach mówi, że chleb będzie dzielił sprawiedliwie. I co mamy podział tylko dla wybrańców. A kontrola wiosenn Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w protokole wreszcie postawiło 24 wnioski, gratuluję Śmietance tej sprawiedliwości.Ciekawe co będzie dalej ?

 10. MIESZKANKA pisze:

  komentarz usunięty

 11. derkacz pisze:

  TW łączcie się razem bo to już koniec.

 12. Kozieniczanka pisze:

  Koniecznie musi zabrać ze sobą tych swoich przydupasów z podległych instytucji, bo to przecież stołki ciepłe oj ciepłe…

 13. ziomka pisze:

  Koniecznie musi zabrać ze sobą tych swoich przydupasów z podległych instytucji, bo to przecież stołki ciepłe oj ciepłe…

 14. Myszczu pisze:

  I kartony pudeł z papierami/dowadami na których siedzi… Choc jestem za tym żeby je spalić i papiery i sitwe;)

 15. spawacz pisze:

  Petru: W elektrowni Kozienice spawacze z Indii zarabiają 100 zł na godzinę. A gdzie są Polacy? Co na to Pan burmistrz Śmietanka?

 16. pracownik elko pisze:

  komentarz usunięty

 17. gyk pisze:

  „Koniecznie musi zabrać ze sobą tych swoich przydupasów z podległych instytucji, bo to przecież stołki ciepłe oj ciepłe…” – dobre. Już dawno pomyślei jak przejąć schede i dalej ciepłe foteliki.

 18. Kiepski pisze:

  Jak to dobrze, że szefem powiatowym PO jest Zyga.Koniec PO pewny 🙂

 19. Grażyna pisze:

  komentarz usunięty

 20. obserwator pisze:

  Słowo śmietanka na dzień dzisiejszy kojarzy się jedynie z obciachem,wstydem,itp.

 21. Ewa pisze:

  Zyga to ma 2 lewe ruki, za co się nie weźmie to spie…y

 22. samorządowiec pisze:

  Gratulacje dla Pana Edmunda Kordasa. To dzięki tej gazecie wiemy co się dzieje w gminie i powiecie. A jak widać dzieje się dużo i jaki koniec rządów Pana burmistrza śmietanki?
  A no tak jak wielu innych co to bardzo często mówią ,,jakoś tam będzie”. Wstyd i hańba Panie Śmietanka, czy Pan wie, że jest Pan osobą publiczną?. Że trzeba się wytłu­maczyć z tych wniosków pokon­trolnych RIO ?! A ciekawe jakie będą wyniki przesłuchań prokuratury z 20 marca 2015r. w szpitalu Kozienice-Panie Śmietanka

 23. Fryderyk pisze:

  To trzeba by zacząć od Spółki kgk ze 100% udziałem Gminy, szfagra w zecu itd……… itd ..

 24. Obserwator pisze:

  Jak czapla i Jaguar zwrócą te pieniądze niesłusznie przyznane to dopiero będzie kaska to radni w porównaniu z nimi to mały pikuś.

 25. ciekawy pisze:

  Czy to prawda, że Śmietanka jest na listach PO jako kandydat na posła?

 26. mir pisze:

  Śmietanka będzie dobrym posłem. Jak PO zostanie opozycją, to będzie miał czas na pisanie książek, które potem gmina Kozienice będzie wydawała. RIO stwierdziła, że tak nie można, ale jak kolesie zostaną, to dadzą radę. Wszystrko zależy od dodatków specjalnych, jakie im przyzna odchodzą na Wiejską. RIO też stwierdziła, że tak nie można, ale kto zabroni posłowi z immunitetem? No kto? Ciekawe czy koledzy przedsiębiorcy ze spółek, którym morzył Śmietanka podatki, zrzucą sie na kampanię? I czy ci solidni przedsiębiorcy z Radomia też dorzucą?

 27. obserwator pisze:

  Dożucą mu kanapki na koziej g…. w Radomiu.Ha,ha,ha.A kandydatem jeast super , wyobrażcie sobie ile będzie ciekawostek z zachowania pijaka w TVN 24.Brawo PO super kandydat.

 28. durzy pisze:

  re mir, nieźle kombinujesz. A dlaczego nikt nie sprawdzi jak to było z „Naszym senatorem” ? Kto z kozienickich biznesmenów wpłacił na komitet wyborczy „Naszego” i porównać to z umorzeniami podatków przez niedoszłego senatora. Gwarantuję bardzo ciekawe wnioski 🙂 Śmiało do dzieła !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.