Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ” W REGIONIE

Listopad 2, 2015

Pomimo iż tegoroczny weekend był dużo gorszy od poprzedniego zarówno w liczbie wypadków jak i ofiar śmiertelnych, akcja „Znicz 2015” w regionie radomskim przebiegła spokojnie, znacznie lepiej niż w pozostałych częściach kraju. Jak zaznaczają policjanci, dobre warunki na drodze, wysoka temperatura oraz słoneczna pogoda nie uprawniają do brawurowej i szybkiej jazdy, co niestety poskutkowało tragicznymi statystykami w skali kraju: 30 osób poniosło śmierć, a 265 zostały ranne. Zatrzymano 1030 pijanych kierowców.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2015” od 30 października do 2 listopada doszło do 25 kolizji i 4 wypadków drogowych. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości blisko 1,5 tysiąca kierowców.

Większa liczba funkcjonariuszy była zarówno na drogach krajowych, wyjazdowych z miast, jak i w okolicach cmentarzy. Policjanci zabezpieczali niemal każde skrzyżowanie w okolicach cmentarzy. Kontrolowali także prędkość, z jaką jechali kierowcy, a także ich trzeźwość. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość oraz brawura.

Bartosz Chmielak

Mat. Justyna Leszczyńska
KMP Radom

Tygodnik OKO

2 odpowiedzi na “PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ” W REGIONIE”

 1. praktyk pisze:

  W ilu przypadkach zajrejestrowanych kolizji i wypadków drogowych kierujący byli po sporzyciu alkocholu?
  Podsumowanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa winno przejrzyście wskazywać przyczyny i wytyczać kierunki poprawy bezpieczeństwa. Analizują raport NIK Najwyższej Izby Kontroli oraz ten artykół można wywnioskować iz działania służb mundyrowych nie zmieżają wyeliminowania głównych przyczyn wypadków polecam artykół:
  https://www.nik.gov.pl/plik/id,2678,vp,3377.pdf
  W przypadku np Kozienice Remont drogi oczekiwany od 15 lat ustawia się znaki za drzewami aby przypadkiem kierowca ich nie zauażył lub jeden załaniał drugi.
  Zobaczcie Państwo czy Służby Mundurowe odpowiedzialne za podjęcie dzialań poprawiających bezpieczeństwo widzą to? Popatrzcie sami i oceńcie

  • praktyk pisze:

   Owszem bywa iż służby pomagają kierowć np zozlana plama oleju na odcinku od Kozienice do Dęblina za co należy się pochwała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.