Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

PECHOWY JÓZEF ?! – CZYLI PERYPETIE BURMISTRZA ŚMIETANKI NA IZBIE PRZYJĘĆ…

Marzec 20, 2015

SOR

inf. własna.20.03.2015

Bycie osobą publiczną to „nie je bajka” jak mawiano jeszcze w XX wieku. Ostatnimi czasy przekonuje się o tym najważniejszy sołtys gminy Kozienice. Wygląda na to, że nie warto było przerywać postu na Św. Józefa. Wczoraj wieczorem burmistrz Śmietanka dostarczony został na izbę przyjęć kozienickiego szpitala powiatowego z raną ciętą głowy. Według opinii osób obecnych na izbie przyjęć burmistrz zachowywał się bardzo arogancko, używał grubiańskich „epitetów” – dość , że personel postanowił wezwać policję. Kiedy przyjechał patrol, chirurg był w trakcie zszywania rany panu Śmietance . ( jedne źródła mówią o 6, inne o 7 szwach). Według naszych informacji patrol po wejściu na Izbę i zorientowaniu się o kogo chodzi, po prostu opuścił szpital, rzucając na odchodne radę: jak coś to dzwońcie na policję do Radomia. Personel nie skorzystał z tej rady, tym bardziej, że po chwili zjawił się dobry znajomy T.Śmietanki, również osoba publiczna czyli starosta kozienicki i już razem opuścili kozienicki szpital. Bez żadnych badań, na które nie wyraziła zgody małżonka burmistrza. Według „wróbli z parapetu w UM” pan Tomasz przebywa w jednej z podwarszawskich placówek ochrony zdrowia. Tak więc spotkanie na które podobno miał się dzisiaj udać burmistrz, (tak jednego z petentów poinformowała dzisiaj sekretarka) może się nieco przedłużyć.

21.03- według najnowszych informacji, które docierają do naszej redakcji, burmistrz w chwili wjazdu na izbę przyjęć został przykryty kocem. Niestety nie był to „kocyk niewidek”, poza tym prawdopodobnie burmistrzowi zrobiło się zwyczajnie ciepło i dlatego postanowił odrzucić przykrycie i wdać się w awanturę. Oprócz rozciętej głowy, niewykluczone są również inne obrażenia jak naruszona przegroda nosowa. Wbrew pojawiającym się pogłoskom, patrol policji przybył na izbę przyjęć. Wszystko powinien wyjaśnić szpitalny monitoring zainstalowany również na Izbie jak również służbowe notatki policyjne oraz dokumentacja szpitalna. Z naszych informacji wynika, że monitoring działał, notatki zostały sporządzone, zapisy szpitalne również. Mamy nadzieję, że w poniedziałek nie okaże się, że w monitoring „trafił pierun”, a aspiranta, który miał ” szczęście” uczestniczyć po raz kolejny w interwencji z udziałem pana Ś., w ogóle tam nie było, a pani pielęgniarka, którą tak „troskliwie trzymał” za rękę pan burmistrz, razem z mężem wyjechała bezterminowo na Hawaje.

Pierwsza rozmowa z radnym Martinem Bożkiem:

Kordas_Bozek_cz1

Kordas_Bozek_cz2

*Przypominamy również ,że niniejszy post poświęcony jest burmistrzowi gminy Kozienice, czyli osobie publicznej a nie prywatnej – Tomaszowi Śmietance.

48 odpowiedzi na “PECHOWY JÓZEF ?! – CZYLI PERYPETIE BURMISTRZA ŚMIETANKI NA IZBIE PRZYJĘĆ…”

 1. ola pisze:

  Na końcu tej drogi może być tylko prawda! Dlatego już dzisiaj, zanim właściwe organy (prokuratura i „przyjacielski” – dla Tomasza – sąd) podejmą decyzje, czy tą sprawą się zajmować? (tak na serio: to nie powinny się zajmować – każdy student prawa to wie, że muszą się „wyłączyć” – na tyle prokuratura w Kozienicach i kozienicki „przyjacielsko-wiśniewski” sąd jeszcze pamięta ze studiów). To obywatele – mieszkańcy Kozienic – powinni podjąć decyzję, czy burmistrz powinien dalej pełnić swą funkcję? Nie dlatego, że sie nachlał! Normalna rzecz. Ale dlatego, że się awanturował i popychał personel na izbie przyjęć w szpitalu. To go dyskredytuje. Tylko to!

 2. Jan pisze:

  Piją też inni, aon ma nie pić?

 3. Jacek pisze:

  Problemem jest kto jak nie on? Sam emigrowalem za jego wladzy w Kozienicach i mieszkam na obczyźnie jak większość ludzi mlodych. W zakresie dla nas najważniejszym, czyli pozyskiwania zakładów pracy, daje ostro od poczatku ciała. Ale jest mistrzem w zakresie mamienia ludzi estetyką miasta oraz remontami w miescie zadluzajac gminę, bo kazda złotówka z unii to pozyczka, a nie darowizna. Złośliwe pogłoski mówią, że jego niespełnione ambicje zostania politykiem wiekszego formatu, odgrywqja tu kluczowa role. Poprostu zasiadl stolek burmostrza na wieki dla kasy, a nie dla poprawy zycia mieszkańców.

 4. Bronek pisze:

  Jak to mówią? Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy.

 5. rgtht pisze:

  Kordas usrał się na Śmietankę, bo przegrał wybory. Myślicie, że będzie lepszym burmistrzem?

  • Edmund Kordas pisze:

   Kordas na nikogo się nie u..ł. To sam burmistrz co rusz ma „chwile słabości”. Poza tym, znam kilka osób , które na pewno byłyby lepszym burmistrzem i liczę , że się wreszcie przełamią i zdecydują kandydować w najbliższych wyborach. Ja na pewno byłbym gorszy: w betonowaniu układu czy upodlaniu ludzi.

 6. Carramba pisze:

  Cytując klasyka: „”Bo pić to trza umić””

 7. Nowa pisze:

  Przypomina mi to sytuacje miasta na Podkarpaciu gdzie po podobnych akcjach kandydata pis na prezydenta, dotychczasowy prezydent pelniacy funkcje od trzech kadencji stracil stolek. Pis lubi czarny pr i dazenie do celu po trupach. Uwielbiaja smrod i brod.

 8. M.. pisze:

  Panie Kordas, a czy Pan jest taki idealny? I nawet jeśli, jakimś cudem (bo takowe przecież czasem się zdarzają) zostałby Pan Burmistrzem… proszę pamiętać… Burmistrz też człowiek. Proszę skoncentrować się na pisaniu poważniejszych artykułów, a nie tylko obsmarowywaniu d… Panu Śmietance. Dodam, że zwolenniczką Pana Ś. wcale nie jestem.

  • Edmund Kordas pisze:

   Nie , nie jestem idealny ale rzecz idzie o to jak osoba publiczna zachowywała się w szpitalu. Skoro personel postanowił wezwać policję to znaczy, że miał ku temu podstawy. ” Burmistrz też człowiek”..- to znaczy, że można bezkarnie ubliżać i szarpać ludzi, tylko dlatego , że jest się burmistrzem? Proszę zauważyć, że w informacji nie ma ani słowa o w jakim stanie znajdował się burmistrz. Tutaj zgoda, każdy może ile może ale bez względu na stan trzeźwości nie można zachowywać się w sposób urągający elementarnej kulturze. I to jest w tej sprawie bulwersujące. Czy pielęgniarka, którą obrażał i szarpał burmistrz to nie jest człowiek? To jest tylko personel szpitalny?

 9. M... pisze:

  Panie Kordas, nie w tym rzecz. Oczywiście, być może Pan Burmistrz postąpił niewłaściwie. Świadkiem zdarzenia nie byłam, więc nie wiem. Zasugerowałam tylko, ze są ciekawsze tematy, o których warto pisać… Nie samym Śmietanką Kozienice żyją…

  • Edmund Kordas pisze:

   Proszę więc policzyć ile innych wiadomości podajemy na stronie lub w tygodniku. Czy inne są ciekawsze? W ostatnich dniach bardziej popularna jest tylko informacja o wypadku na Przemysłowej.

 10. karol pisze:

  Chociaż krawat Tomka dusi…

 11. ewq pisze:

  Tomciu, zrezygnuj ze stanowiska i chlej w zaciszu mozolic !

 12. ewq pisze:

  ale kumple go bronią

 13. Janka pisze:

  A może by tak Komisja Rewizyjna zbadała sprawę Pana Burmistrza dr inż. Śmietanki z tego zdarzenia w szpitalu i na sesji zdała relację-sprawozdanie. Każdy z radnych przysięgał !!! do roboty panie i panowie radni

 14. kole pisze:

  władz/i/a ma władz/i/e

 15. tomas pisze:

  widze,że POlicja ma na komendzie swojej pięknej tablice ze zdjęciami, żeby spamiętali bo z ich inteligencją bywa różnie ,mianowicie :TYCH PANÓW NIE OBSŁUGUJEMY,a innych OBSŁUGUJEMY (z POlecenia starostwa)

 16. big Muzzy pisze:

  Najciekawsze jest to że tak naprawdę to nie pan Tomasz Śmietanka wygrywa. To przegrywają jego konkurenci w wyborach na stanowisko burmistrza. Pewnie i jakaś część mieszkańców chętnie zmieniłaby osobę na tym stanowisku – tylko na kogo? Na pana Dariusza – z jego sprawkami sądowymi, czy może na pana Edmunda – obiektywnego obserwatora. Zastanówcie się Panowie konkurenci dlaczego mimo „wpadek” Burmistrza społeczeństwo nie daję wam szans na rządzenie? Może po prostu woli zacisnąć zęby i zagłosować na starego Burmistrza?

 17. qba pisze:

  Cymbał i prostak. Jak widać pić też trzeba umieć. To tak z murzynem z dżungli go wyciągniesz ale dżungli z niego już nie da rady … Szkoda że pół miasta siedzi u niego na stołkach i oddaje durne głosy w wyborach ….

 18. Fladra pisze:

  dziwisz się, przecież w POlszy mamy POlicję POlityczną, spróbuj tylko nieść krzesło !

 19. Tomasz pisze:

  Telewizje trzeba wezwać,darmowa promocja miasta by była,kabaret w całym kraju co prawda ale u nas tez niczego sobie

 20. ala pisze:

  ad. Janka
  Komisja rewizyjna nie zbada, bo nie może. Komisja jest od kontroli tego jak burmistrz realizuje zadania gminy, a nie jak awanturuje się w szpitalu. od tych spraw jest nasza dzielna Policja i jeszcze dzielniejsza Prokuratura. Niestety – i jedna i druga – hołduje zasadzie, że … co WOLNO WOJEWODZIE, TO NIE TOBIE (OBYWATELU) SMRODZIE.

 21. monsterhardcore pisze:

  A ja się pytam,gdzie byli jego rodzice,no gdzie byli?

 22. zniesmaczony pisze:

  Jestem zniesmaczony, burmistrz posiada tytuł naukowy doktor inżynier a awanturuje się jak zwykły menel spod budki z piwem. To wykształcenie wyższe do niczego już nie zobowiązuje, tytuł doktorancki do niczego nie zobowiązuje, pełnienie najważniejszej funkcji w mieście do niczego nie zobowiązuje? To takie teraz mamy czasy że człowiek zachowujący się jak menel może zostać doktorem i burmistrzem? Kto dał mu dyplom, kto na niego głosował? Na szczęście nie ja na niego głosowałem bo nie wiem jakbym sobie poradził z własnym sumieniem.

  PS. W zeszłym roku pokazaliście zdjęcia meneli siedzących na skwerku i zastanawialiście się dlaczego władza nic z tym nie robi. Teraz okazuje się że władza to ten sam poziom.

 23. Elżbieta pisze:

  Panie Edmundzie,Pański rozmówca byłby dobrym burmistrzem,trzeba śmiało lansować tego człowieka,może się właśnie przełamie i wystartuje w wyborach ,przynajmniej wie co mówi ,zna się na prawie /prawnik,a nie absolwent prawa i administracji /, jego udział w dyskusji na sesjach RM to czysta poezja,szczególnie w ostatniej sesji ,kiedy podsumował ,kto miał jakie zasługi w bronieniu starej wersji statutu odnośnie niejawności obrad komisji rewizyjnej.Na koniec stwierdzam ,że tylko Pan Martin Bożek ma szanse powalczyć o urząd burmistrza gminy.

 24. Ala pisze:

  Tak, zgadzam się całkowicie. Pan Bożek powinien zostać burmistrzem. Jest to człowiek wykształcony i reprezentujący jakiś poziom kultury. Myślę, że wtedy Kozienice nie musiałyby się wstydzić za swojego burmistrza. Szkoda, że nie wystartował Pan w ubiegłoroczych wyborach. Myślę, że miałby Pan naprawdę dużo zwolenników, którzy oddaliby z chęcią głos na Pana

 25. Zniesmaczony pisze:

  Nigdy nie żałowałem żadnej kobiety, która wychodziła za mąż za pijaka, alkoholika – wierząc w to, że się zmieni. W małżeństwie takim prędzej czy później dochodzi do wielkich nieszczęść, tragedii. Dlaczego ja mam żyć w takim mieście, gdzie moi współmieszkańcy zgotowali mi, taki zniesmaczony los, i zagłosowali na „alkoholika”. Alkoholik już od rana myśli, gdzie by się napić, jego komórki mózgowe nie funkcjonują normalnie. Jak więc może taki człowiek zarządzać moim miastem. Jak to dłużej jeszcze będzie trwało. Myślę, że jako mieszkaniec Kozienic mam prawo żądać od prasy i telewizji lokalnej podległej władzom samorządowym o podanie publiczne stanu zdrowia Burmistrza Kozienic, a od policji respektowania prawa jednakowo przez wszystkich obywateli włącznie z burmistrzem. Wstydzę się za pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Kozienicach, którzy tolerują wręcz ukrywają nadużywanie picia alkoholu przez swego szefa, być może boją się o swoją pracę, a zastrzaszanie, to już jest nadużywanie prawa. Uważam, ze tego jest już dość i odpowiednie organy prawne naszego miasta włącznie z organami samorządowymi powinni jak najszybciej podjąć stanowcze kroki, gdyż pewnego dnia, dojdzie do tragedii, za co będą współodpowiedzialne.

 26. dhj pisze:

  Bożek burmistrzem? To jakis żart. Co niektórzy jak widac zafascynowali sie szopkami tego pana na sesji. On juz spoldzielnia narzadzil.

 27. Elżbieta pisze:

  Do „zniesmaczony”-jestem podobnie zniesmaczona jak Ty,nie możemy się pochwalić naszym burmistrzem za takie „kwiatki”.
  Pan Prawda drwił na ostatniej sesji chyba z P.Kużniara ,że ościenne gminy słabo się rozwijają w porównaniu do Kozienic.P.Prawda ,nieprawda,rozwijają się gospodarczo lepiej niż Kozienice,przynajmniej mają rynek pracy na poziomie,natomiast u nas przybywa tylko chodniczków i powielokroć zdublowanych stanowisk w gminie i starostwie dla swoich.
  Do „Ali”-nic straconego ,P.Bożek jest młodym człowiekiem,pozna problemy gminy zasiadając w radzie,będzie wymarzonym kandydatem na burmistrza w następnych wyborach.

 28. Janusz pisze:

  Panie Edmundzie Pana wiarygodność jest mocno wątpliwa. Jeśli już zajął się Pan tropieniem środowiskowych skandali to gorąco namawiam, żądam, wyjaśnienia równie ciekawych zdarzeń jak np. nagła rezygnacja z funkcji radnego, kandydata na burmistrza, szefa kozienickiego PiS-u et ctr.
  Przez wiele miesięcy w trakcie kampanii samorządowej ów kandydat był wręcz twarzą tygodnika OKO, pisał Pan artykuły kompatybilne z artykułami kandydata. Odnośnie Pańskiego interlokutora w radio to chodzą słuchy, że w czasie przyjęć organizowanych w gronie radnych też za kołnierz nie wylewa.
  Pytam jak to się ma do deklarowanej przez Pana obiektywności ?

  • Edmund Kordas pisze:

   Panie Januszu, a niby dlaczego żąda pan ode mnie wyjaśnień w sprawie rezygnacji byłego radnego (szefa PiS w Kozienicach)? Otrzymaliśmy od niego informację, że wypowie się na ten temat ale… się nie wypowiedział. I o tym fakcie ( czyli braku informacji) mówiliśmy już dawno temu na antenie radia Ucho. Pan również mógł być „twarzą” Oka – wystarczyło opublikować sponsorowane artykuły. Co do „wylewania za kołnierz”- nie słyszałem o żadnym przypadku awanturowania się mojego inter­lo­kutora. Pozdrawiam Pana i innych pracowników Elektrowni.

 29. Bolek pisze:

  Ciekawe jak wypadłoby porównanie listy osób wpłacających na Komitet Nasz Samorządowy Senator z listą umorzeń podatku w tym samym roku i następnym.

 30. Edmund Kordas pisze:

  Odpowiedź na zapytanie prasowe Tygodnika OKO przesłane przez rzecznika prasowego KPP w Kozienicach:

  W dniu 19 marca 2015 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach odebrał zgłoszenie od Izby Przyjęć Szpitala w Kozienicach z prośbą o interwencję na SOR Szpitala w związku z agresywnym pacjentem z ,którym nie mogą sobie dać rady.
  Z zapisów w informatycznych systemach policyjnych wynika, że dyżurny przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach . Zgłoszenie to miało miejsce o godzinie 18:34.
  Z informacji policjantów wynika, że udali się na miejsce zgłoszenia bez zbędnej zwłoki zgłaszając dyżurnemu przybycie na miejsce wskazanej interwencji o godzinie 18:45.
  Z informacji policjantów, wynika , że po przybyciu do Szpitala wyszła do nich pielęgniarka, informując , że pacjent się uspokoił, dały sobie z nim radę oraz, że do pacjenta przyjechała rodzina i nie potrzebują już pomocy policji. W związku z tym zakończono interwencję i pouczono personel, żeby w przypadku dalszych problemów zgłaszały niezwłocznie interwencję.
  Z relacji policjantów wynika, że w trakcie pobytu na SOR , nie stwierdzili oni żadnych zachowań, które można by było zakwalifikować jako wykroczenie lub przestępstwo. Okoliczności takie nie wynikały również z wypowiedzi personelu szpitala odwołującego interwencję.
  Zgłoszenie interwencji jak i jej przebieg zostały udokumentowane w dokumentacji indywidualnej policjantów, w informatycznych systemach policyjnych, jak i jej przebieg został zarejestrowany na rejestratorach .
  Jak wynika z zapisów rejestratora (czyli nagranej rozmowy z dyżurnym jednostki osoby zgłaszającej nam interwencję) osoba pacjenta nie była spersonalizowana co do imienia i nazwiska. Informacji o tym w stosunku do kogo miałaby ta interwencja być zgłoszona policjanci nie dostali także po przyjeździe do szpitala.
  Po zakończonej interwencji policjanci opuścili teren szpitala i udali się na kolejne zgłoszenie przekazane przez dyżurnego co wynika z korespondencji radiowej z dyżurnym .
  Policjanci jak każdy inny funkcjonariusz publiczny ponoszą odpowiedzialności karną i dyscyplinarną za niedopełnienie obowiązków służbowych, w sytuacji gdy zostanie to potwierdzone odpowiednim materiałem dowodowym.

  asp. Patrycja Zaborowska

 31. xyz pisze:

  I PO sprawie. Nie wiadomo Policji kto rozrabiał 🙂
  Policja nie zna Pana Tomasza Ś. ?

 32. kama8787 pisze:

  P. asp. Patrycja Zaborowska, jak zwykle , dużo ble , ble , ble , zawsze dopełnione , zawsze w porządku a hołota robi co chce .

 33. bob pisze:

  przeciez Tomek.S. to alkoholik

 34. mała pisze:

  Jednym słowem ręka rękę myje hahah jaja jak berety wstyd dla Pana śmietanki że tak twardo udaje że nie jest alkoholikiem kto go do jasnej cholery jeszcze śmie trzymać śmiem stwierdzić że się go boja ci co nie powinni się bać tego Pana czekają chyba na nieszczęście masakra jakaś …

 35. Kret pisze:

  komunikat policji to tak jak artykuł w GW, nic nie warty a prawdy tyle, ze artykuł napisano !

 36. Allka pisze:

  państwo polskie istnieje tylko teoretycznie stwierdził były szef MSW, a życie to tylko potwierdza.
  W szpitalu narozrabiał ufoludek.

 37. AGA pisze:

  UWAGA . znajomej rumunii przed Biedronka ukradli portfel .Poleciała na kozienicką policje , przyjęli zgłoszenie podała numer rejestracyjny szarego BMW , okazało się za są znani na policji grasują już parę miesięcy ,i tu w chwili szczerości pan władza błysnął – ” wie pani to Rumunii nie wiele możemy zrobić , nawet skarbowy nic nie może, że handlują nie legalnie , tyle papierów by trzeba wypełniać ” . Tak więc uwaga na szare BMW szczególnie pod Biedronką . A może to lepiej być Rumunem- jest chroniony. A tak notabene chyba całe otoczenie burmistrza zachowując pozory, czeka na jakieś większe nieszczęście przez niego spowodowane , tylko gdzie oni mają sumienie .

 38. POLTUN pisze:

  Śmietanka już sie nachapał i pieniądze wykłada na miasto. Po co wam zmiany jak jest dobrze. CHCECIE zrobić Pionki ( nie obrażając pionek) z Kozienic to głosujcie na innych niech dorwą sie nowi do koryta. Bezmózgi jedne!!!! czy jest alkoholikiem czy nie jest nic mnie to nie obchodzi a miastem moge sie pochwalić kazdemu…. Już ja widze was zawistni kozieniczanie jak byście mieli kase a pili oranżade tfuuuu

 39. lola pisze:

  po ilu setach takie durnoty Poltunie napisałeś.
  Śmietanka wykłada swoje pieniadze hahahahaha !
  Ja sobie alkoholika na stanowisku Burmistrza nie życzę.
  On kompromituje cale miasto i cały samorząd !!!

 40. fanfaron pisze:

  LOLA- wyraziłaś moje myśli w czterech zdaniach -BRAWO.
  Dziękuję.
  Komu ten Poltun wciska ciemnotę,chyba sam w to nie wierzy.
  Samorządowiec ,który zastrasza policję.Białoruś się kłania.

 41. John Little pisze:

  Kto miałby być burmistrzem? Wolne żarty. Jeden z CBA już dostał 3 lata bezwzględnej odsiadki. Następny ma być z Kozienic?

 42. Prokurat pisze:

  jesteś rzeczywiście małym jasiem a na dodatek ograniczonym !
  Sąd ukarał łapówkarzy a inny sąd ukarał tych co złapali tych łapówkarzy. Któryś z tych sądów jest popaprany bo nie można ukarać równocześnie przestępcy i tego co złapał przestępce. Panimajesz mały jasiu !

 43. erni pisze:

  przecież w stwrostwie jest to samo alkocholizm łączie z szefem

 44. nina pisze:

  Podsumować można tylko tak na przyszłośc idżmy wszyscy na wybory, będzie uczciwa dyskusja. Jeśli chodzi IZBĘ PRZYJĘĆ to co nie ma komy powiedzieć na trzeżwo to cyba Burmistrz powiedział po krótce po pijaku. Wreszcie coś o sobie usłyszeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.