Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

OTWÓRZ SIĘ NA REGION I ZAPREZENTUJ INNYM [AKTUALIZACJA]

Styczeń 15, 2014

   Wójt Gminy Głowaczów Stanisław Bojarski i redakcja Tygodnika OKO zapraszają do wzięcia udziału w I Wystawie Regionalnej Dorobku Ziemi Radomskiej, która odbędzie się w dniach 3-4 maja 2014 roku na stadionie w Głowaczowie.

   Zachęcamy samorządy, wszelkie grupy związane z kulturą, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, a także przedsiębiorców i rolników  do zaprezentowania się na własnym stoisku podczas wystawy.

Głównym celem imprezy jest stworzenie przestrzeni i okazji do prezentacji swojej działalności przez podmioty działające w jednej z następujących dziedzin: kultura, przedsiębiorczość, samorząd. W odróżnieniu od targów, które odbywają się w regionie, to przedsięwzięcie nie jest zamknięte tematycznie, nie ogranicza się do konkretnych produktów  – Pozostajemy otwarci na wszelkie propozycje, w tej kwestii jesteśmy bardzo elastyczni. Ważne jest to, żeby wśród ludzi była chęć do działania. To idealna okazja do pozyskania nowych partnerów, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz możliwość wejścia na kolejne rynki. Chcemy, żeby mieszkańcy naszego regionu mieli  praktyczną możliwość poznania dorobku swoich bliższych i dalszych sąsiadów. Nie zamykamy się jedynie do obszaru ziemi radomskiej, ale nie ukrywamy, że stanowi on priorytet. Chcemy pokazać moc tego terenu – wyjaśniają organizatorzy.

Wykup stoisk wystawowych będzie się wiązał z niewielką odpłatnością. Organizatorzy zapowiadają, że stawki będą zależne od podmiotu. Organizacje działające non-profit mogą liczyć na daleko idące ulgi w tym zakresie. Nie wykluczona jest także możliwość rozliczenia w barterze – chodzi głównie o pomoc w organizacji imprezy w zamian za udostępnienie miejsca wystawowego i w materiałach promocyjnych. Więcej szczegółów podamy w kolejnych numerach Tygodnika OKO. Zainteresowanych prosimy również o kontakt z naszą redakcją.

Koncerty, konkursy, atrakcje

Imprezie będzie towarzyszyć szereg atrakcji. Część grup zajmujących się działalnością kulturalną już zapowiedziała swoje występy. Na chwilę obecną, swój udział potwierdziły głównie zespoły folklorystyczne, ale ciągle istnieje możliwość by swój dorobek zaprezentowały np. zespoły weselne czy studia piosenki działające głównie przy domach kultury. Ponadto, w sobotę 3 maja wystąpi gwiazda wieczoru. Na razie nie możemy zdradzić o kogo chodzi. Planujemy również różne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (także pieniężnymi).

Wystawa tego typu wymaga odpowiedniej promocji. W kolejnych numerach Tygodnika OKO ukażą się publikacje dotyczące majowej imprezy. Ponadto, będziemy promować ją na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL w Kielcach oraz na XIX Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. W domyśle wystawa skierowana jest do mieszkańców ziemi radomskiej, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tego terenu i nie zamykamy się na osoby i firmy z zewnątrz.

Co i jak?

W sobotę, 3 maja, chcemy dać wystawcom, producentom możliwość zaprezentowania sprzętu oraz wyposażenia dla rolnictwa i terenów wiejskich. Chodzi m.in. o praktyczne pokazy możliwości produktów.

Część główna impreza planowana jest na niedzielę. Wtedy wystawcy będą mogli prezentować siebie i swoją działalność na stoiskach na terenie stadionu w Głowaczowie. Minimalna powierzchnia wystawowa, którą można wykupić wynosi 6 m2. Organizatorzy zapewniają oświetlenie na terenie obiektu, a za opłatami dostęp do elektryczności, chłodziarek, wody i elektryczności na stoiskach. Ponadto podczas wystawy będzie pracowała mobilna ekipa sprzątająca, która na bieżąco odbierała od wystawców odpadki kompostowe. Organizatorzy mogą zarówno wynająć miejsce na stoisko, jak również przygotować je na zlecenie.

Dla wszystkich podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej z terenu byłego województwa radomskiego organizatorzy oferują 1m2 powierzchni gratis. Natomiast dla organizacji non profit, które będą chciały się zaprezentować na samodzielnych stoiskach, zostanie przygotowane specjalne miejsce. Wszelkie zapytania związane z ofertą prosimy kierować indywidualnie na adres e-mail:  firma@tygodnikoko.pl.

W niedzielę wystąpi również gwiazda wieczoru. Nazwę zespołu podamy w kolejnym numerze tygodnika, już dziś możemy powiedzieć, że ich hit w ciągu ostatnich trzech miesięcy obejrzało na portalu youtube.com ponad milion osób!

Organizatorami I Wystawy Regionalnej Dorobku Ziemi Radomskiej są Wójt Gminy Głowaczów Stanisław Bojarski oraz Tygodnik OKO, którego reprezentuje redaktor naczelny Edmund Kordas. Więcej informacji – na naszej stronie internetowej: archiwum.tygodnikoko.pl oraz w wydaniach papierowych naszego pisma.

E-​​mail: firma@​tygodnikoko.​pl

26 – 900 Kozienice, ul. Radomska 14a

Tel./fax.: 48 614 22 52, mobile: 512 495 193

Gmina Głowaczów leży w dolinie rzeki Radomki pomiędzy dużymi kompleksami leśnymi Puszczy Kozienickiej i Puszczy Stromieckiej. Posiada liczne atrakcje przyrodnicze np. siedlisko bociana czarnego w Grądach czy liczącą 346 drzew aleje lipową (pomnik przyrody) na trasie z Brzózy do Sewerynowa.
Na obszarze Gminy wytyczono liczne szlaki turystyczne (piesze i rowerowe) polecane przez PTTK. Szlaki te prowadzą głównie do miejsc historycznych (np. Studzianki Pancerne). Położenie w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu oraz między dużymi miastami (Warszawa 70km, Lublin 110 km, Radom 33 km, Kozienice 18 km) przesądziły o tym, że Gmina stawia na rozwój turystyki (na terenie gminy znajduje się około 600 działek rekreacyjnych) i środowiska naturalnego.Na terenie gminy brak jest obiektów niebezpiecznych dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.