Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

W OGNIU PRZESTĘPSTW

Maj 27, 2015

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do szeregu przestępstw na terenie miasta Radom oraz okolic Pionek. Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mieli pełne ręce roboty. Włamania, pobicia oraz kradzieże to najczęstsze przestępstwa z jakimi spotykają się policjanci z wyżej wymienionych jednostek. Mimo skutecznego działania policji, nadal mamy plagę drobnych przestępstw, a miasto Radom niechlubnie znajduje się na liście „Miast zbrodni”. Warto natomiast odnotować, że jednak z roku na rok poziom przestępczości w naszym regionie maleje.

RADOM

Kradł kostkę na oczach policjantów (26.05.2015)

Podczas patrolowania ulicy Wjazdowej policjanci z Komisariatu III zauważyli mężczyznę, który w okolicach stacji gazowej ładował do swojego dostawczego busa worki z kostką granitową. Zainteresowali się tym policjanci, po zatrzymaniu okazało się, że przedmioty, które miał w aucie nie są jego własnością. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego radomianina, który jak tłumaczył chciał zabrać kostkę, ponieważ myślał że jest własnością niczyją. Straty jakie spowodował oscylują w kwocie kilku tysięcy złotych. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty usiłowania kradzieży.

20-latek pobił młodą dziewczynę (27.05.2015)

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na ulicy Kosynierów. Policjanci otrzymali informację o pobitej dziewczynie. Oficer dyżurny wysłał patrole w miejsce zdarzenia. Po sprawdzeniu okolicy policjanci z wydziału wywiadowczego szybko ustalili mężczyznę który mógł dopuścić się tego przestępstwa. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna jechał z kobietą w autobusie, wysiedli na tym samym przystanku po czym sprawca zaczął bić dziewczynę po głowie i twarzy. Chwilę później uciekł z miejsca zdarzenia, wrócił do domu przebrał się po czym wyszedł z mieszkania żeby się ukryć. Podczas poszukiwań schronienia wpadł w ręce radomskich policjantów. Sprawca tłumaczył się że stanął w obronie dziewczyny, która została napadnięta przez grupę pijanych mężczyzn. Przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

„GTA Radom” (27.05.2015)

Kilka dni temu w Radomiu miała miejsce kradzież pojazdu. Skradziono fiata uno, który zaparkowany był pod blokiem na ulicy Sandomierskiej. Właściciel auta zgłosił to policji, a wtedy sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej komendy. Działania operacyjne policjantów zaowocowały ustaleniem personaliów sprawców kradzieży. Okazało się, że to trzech młodych mieszkańców Warszawy. Radomscy policjanci zatrzymali ich w miejscu zamieszkania – to mężczyźni w wieku 19, 20 i 24 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Z zebranych przez mundurowych informacji wynika, że zatrzymani byli w Radomiu u znajomego. Nie mieli jak wrócić więc ukradli auto. Pojazd gdzieś się w trasie popsuł i później próbowali go jeszcze holować. Okazało się też, że ci sami mężczyźni ukradli także z terenu budowy w Warszawie elektronarzędzia o wartości ok. 10 tys. złotych. Mają na swoim koncie także kradzież innych pojazdów. Policjanci odzyskali dwa pojazdy, jeden skradziony w Radomiu i drugi w Piasecznie oraz elektronarzędzia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Konsekwencją ich czynów może być kara 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

PIONKI

Włamanie do sklepu mięsnego (26.05.2015)

Podczas ostatniego weekendu doszło do włamania do sklepu mięsnego w Pionkach. Łupem złodzieja padły nie tylko pieniądze ale między innymi wędliny. Policjanci z Pionek szybko ustalili mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Zatrzymany to 30 – letni mieszkaniec Pionek. Gdy funkcjonariusze przyjechali do domu sprawcy, mężczyzna chciał pozbyć się dowodów spuszczając mięso w toalecie. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna w ciągu ostatnich kilku tygodni włamał się do 4 budynków, m.in. do baru, sklepu, czy garażu. Złodziej kradł przede wszystkim pieniądze, alkohol i papierosy. 30-latek odpowie za kradzież z włamaniem, grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna za przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Kradzież roweru (26.05.2015)

Kilka dni temu w dzień z terenu szkoły skradziono rower. Zauważyli to świadkowie, którzy próbowali zatrzymać mężczyznę. Sprawcy udało się uciec skradzionym rowerem. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z Pionek w toku działań operacyjnych ustalili, że sprawcą kradzieży jest 42-letni mieszkaniec gminy Jedlnia Letnisko. Mężczyzna tłumaczył się, że był pod wpływem alkoholu i nie miał jak wrócić do domu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiały: Justyna Leszczyńska KMP RADOM

Fot. Tygodnik OKO

Bartosz Chmielak

DSCN9883

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.