Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

„ODBLASKOWI” DZIADKOWIE

Październik 27, 2015

Charakterystyczną cechą jesieni są coraz krótsze dni. Zwiększa to niebezpieczeństwo wśród pieszych – zwłaszcza w małych miejscowościach, którzy często idąc/jadąc na rowerze drogą czy poboczem są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Jak co roku policjanci ostrzegają prowadząc różne kampanie informacyjne mające podnieść bezpieczeństwo wśród uczestników ruchu drogowego.

Odblaskowa Babcia” „Odblaskowy Dziadek

Zwoleńscy policjanci po raz kolejny włączyli się w realizację założeń projektu „Senior bezpieczny w ruchu drogowym”, mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób starszych.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” i skierowany jest do seniorów-osób starszych z terenu gminy Zwoleń. Jednym z jego celów jest między innymi popularyzacja noszenia elementów odblaskowych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego – w szczególności seniorów.

Dzisiaj (27.10) policjanci spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Sycynie i Baryczy. Funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe dzieciom, aby te przekazały część z nich swoim dziadkom. Spotkania odbyły się pod hasłem „Odblaskowa Babcia”, „Odblaskowy Dziadek”.

Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a tym samym ograniczyć do minimum ilość zdarzeń drogowych z udziałem tych osób.

Bartosz Chmielak
Mat. st. asp. Jacek Szarpak

Sycyna Barycz 1

Sycyna Barycz 5

Sycyna Barycz 6

Sycyna Barycz 4

Sycyna Barycz3

Sycyna Barycz 2

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.