Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

NIEZWYKLE UDANY WYSTĘP PIERWSZOKLASISTÓW

Październik 18, 2015

W dniu 14 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Agnieszka Stępień, która w swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom za ich codzienny trud i wręczyła Nagrody Dyrektora następującym pedagogom: p. Elżbiecie Szafrańskiej, p. Renacie Wasiłek, p. Dominice Warchoł, p. Elżbiecie Dei, p. Dorocie Kęsce, p. Katarzynie Łabądź oraz p. Pawłowi Amanowiczowi. Swoje uznanie dla pracy nauczycieli wyraził także p. Piotr Nowak- przewodniczący Rady Rodziców.

Następnie uczniowie złożyli swoim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowali ich kwiatami i słodkościami. Tradycyjnie akademię z okazji Dnia Nauczyciela przygotowały w „Zielonym” klasy pierwsze będące pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Fila i p. Elżbiety Dei. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Patryk Wróbel.

Konferansjerzy, którymi byli Apolonia Włodarczyk z klasy 1efp i Piotr Chmielewski z klasy 3ft, mieli zaszczyt poprowadzenia programu artystycznego. W radosny, świąteczny nastrój wprowadziła widownię Joanna Sułek z klasy 1efp, która wykonała piosenkę z repertuaru Anny Jantar zatytułowaną „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Scenkę humorystyczną – „Niezbędnik nauczycielski” – zaprezentowali: Karol Mucha z klasy 4it, Aleksander Korzeń z klasy 1it i Mikołaj Kowalczyk z klasy 4 et. Kamil Rydz z klasy 1it, debiutujący na scenie „Zielonego” już w marcu 2015 r. podczas Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, podczas akademii zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu LeMON – „Jutro”.

Gromkie brawa otrzymali uczniowie ze szkolnego kabaretu. Przedstawili dwie scenki z cyklu „Bajki dla potłuczonych” kabaretu „Potem”. W pierwszej z nich – „Szkoda Babci” wystąpili: Joanna Sułek – jako Czerwony Kapturek, Karol Mucha, który wcielił się w postać Wilka, Kacper Bociek z klasy 1efp – grał Księcia, a Julia Krajewska z klasy 1efp była Narratorem. Drugą przedstawioną przez młodzież scenką była bajka kulinarna „Na trzy szczęki i jeden żołądek”. Wystąpili w niej uczniowie: Dominika Kwaśnik z klasy 1efp grająca Małgosię, Jakub Kaczkowski z klasy 1it jako Jaś, znakomity w każdej roli – Karol Mucha (tu Baba Jaga) oraz Julia Krajewska – Narrator.

W tym roku powstał również w ZS nowy zespół taneczny, którego liderką jest Agata Baran z klasy 1efp. Wraz z nią tańczą jej koleżanki z klasy: Angelika Kęska, Karolina Bachanek, Natalia Borkiewicz i Joanna Sułek.

Znakomity program artystyczny, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności, zakończyła Julia Krajewska piosenką pt. „Rzeka marzeń”.

Mat. Beata Fila

DEN 1

DEN 4

DEN 5

DEN 7

DEN 9

DEN 10

DEN 12

DEN 11

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.