Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

(NIE)UDANY LOT DO CHICAGO

Czerwiec 25, 2015

Poniżej odpowiedzi na zadane przez naszą redakcję pytania w sprawie lotu do Chicago:

Szanowny Panie Redaktorze.

Przesyłam poniżej odpowiedzi na zadane przez Pana pytania:

1) Czy wylot Tomasza Śmietanki, burmistrza Gminy Kozienice, i Mariusza Prawdy, przew. Rady Miejskiej w Kozienicach, do Chicago w USA w dniu 4 czerwca br. miał charakter służbowy?

Wylot Pana Tomasza Śmietanki – burmistrza Gminy Kozienice i Pana Mariusza Prawdy – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kozienicach do Chicago w USA w dniu 4 czerwca br. miał charakter służbowy.

2) Czy był to wylot z inicjatywy obu Panów, czy też na czyjeś zaproszenie? Jeśli na zaproszenie, to jakiego podmiotu (osoby fizycznej, osoby prawnej, innej jednostki organizacyjnej)?

Wylot do USA miał miejsce na zaproszenie Dyrektora Polsko Amerykańskiej Izby Handlowo Gospodarczej Pana Zdzisława Wojtasika.

3) Czy w trakcie pobytu w Chicago w USA T. Śmietanka i M. Prawda mieli brać udział w konferencji, sympozjum lub oficjalnych spotkaniach poświęconych działalności samorządu terytorialnego albo współpracy Gminy Kozienice z władzami lokalnymi Chicago?

Burmistrz Gminy Kozienice – Pan Tomasz Śmietanka i Pan Mariusz Prawda, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Polsko – Północnoamerykańskiej Konferencji i Warsztatach Biznesowych w Chicago.

4) Jaki był planowany przebieg wizyty obu Panów w Chicago?

Program wizyty w załączeniu.

5) Czy przelot i pobyt Tomasza Śmietanki, burmistrza Gminy Kozienice, i Mariusza Prawdy, przew. Rady Miejskiej w Kozienicach, był finansowany z budżetu Gminy Kozienice? Jeśli tak, to z jakich pozycji budżetowych i ile wyniosły te koszty?

Jako oficjalny wyjazd służbowy przelot i pobyt w USA finansowany był z budżetu Gminy Kozienice (został wybrany wariant tańszy).
Poz. budżetowa: Dz.: 750, R.: 75022 i R.: 75023, Paragraf: 4300.
Cena dwóch biletów: 5 574,00 PLN brutto.
Organizacja pobytu $2 280,00/osoba brutto.

6) Czy T. Śmietanka i/lub M. Prawda informowali o swoim wyjeździe lub planach takiego wyjazdu Radę Miejską w Kozienicach? Czy konsultowali z Radą Miejską w Kozienicach przebieg swojej wizyty w Chicago?

Zgłoszenie wyjazdu dla Burmistrza Tomasza Śmietanki podpisała zgodnie z przepisami Skarbnik Gminy Kozienice – Pani Dorota Galińska, a dla Pana Mariusza Prawdy, Przewodniczącego Rady podpisał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Pan Edward Pułkowski.

Pozdrawiam,
Jarosław Traczyk

Program wizyty

Tygodnik OKO

ps. info o czytelnika:Polsko-Północno Amerykańska Konferencja i Warsztaty Biznesowe w Chicago_tcm29-201864

13 odpowiedzi na “(NIE)UDANY LOT DO CHICAGO”

 1. Arkadiusz Molenda pisze:

  Do tych pytań dołączył bym jeszcze kilka: konkretnie z jaką ofertą jechali przedstawiciele miasta (czy oprócz ewentualnie terenów była jakaś koncepcja), jaką ofertą zaprezentowały inne samorządy i jak nasza wypadała w porównaniu do pozostałych. Czy osiągnięto jakieś konkretne efekty, jeżeli jeszcze nie to czy są jakieś spodziewane i kiedy można się ich spodziewać.

 2. Arkadiusz Molenda pisze:

  Zamiar takiego wyjazdu powinien być w pełni jawny (w tym dla mieszkańców), konsultowany w UMiG, z Radą, z lokalnym biznesem. Powinna być spójna strategia: co mamy do zaoferowania, co chcemy uzyskać i jakie mamy szanse. O planach takiego wyjazdu powinny informować UMiG na swoich stronach, Kronika Kozienicka, Nasza Gmina (żadne z nich tego nie zrobiło!). Po powrocie powinno zostać sporządzone podsumowanie (rzetelne) i takie podsumowanie powinno być powszechnie dostępne (nie znalazło się na stronach UMiG, nie informowała o tym Kronika Kozienicka a Nasza Gmina zamieściła nie podsumowanie a tylko miałką, wyczesana z konkretów notkę ze zdjęciem (fot. 2015 Chicago – tu byłem). Takie podsumowanie wyjazdu powinno wyjść w pierwszej kolejności od urzędników którzy się tam udali (powinni to zrobić sami z siebie, z obowiązku a nie przyciśnięci do muru poprzez pytania gazety i to po jakim czasie!) Opracujcie sobie odpowiednie standardy informacji i komunikacji żeby w przyszłości uniknąć takich kompromitacji.

 3. widz pisze:

  No i doczekał się pan Kordas i OKO przeprosin od Burmistrza i radnego Zająca (Krzysztofa). Najpierw-uprzejmie prosze o publikację oświadczenia w sprawie Chicago a teraz w „ferworze” emocji posunął się za daleko i przeprasza za słowa na poprzedniej sesji.

 4. Janek pisze:

  A gdzie będzie pracować pani burmistrz Bebelska, gdyż 10 czerwca zrezygnowała z rady społecznej szpitala. Tak biedna się zaplątała a przecież w 2013roku zarobek wykazała w bipie urzędu gminy kozienizce około 200 tys. zlł !!!!!

 5. Anonim pisze:

  ale macie pożywkę, zamiast pomagać i szukać dobrych rozwiązań dla Kozienic ciągle tylko tematy personalne i szukanie dziury w całym, we łbach wam się poprzewracało i za dużo macie czasu, nic tylko szczucie na innych, zgroza

 6. Krychnowiak pisze:

  Masz dobre rozwiązanie, pomysł dla Kozienic. Promocja super !
  To może będziemy corocznie obchodzili imieniny Lecha. Czarnolas obchodzi imieniny Jana, to my będziemy świętować Lecha.
  Różowe Forum będzie czciło Lecha Bolense, radni PISu Prezydenta Prof. Lecha Kaczyńskiego a co niektórzy lokalnego Lecha.
  Anonimie, dobry pomysł ?

 7. alina pisze:

  Dla mnie żenujący i totalnie niesmaczny jest udział Śmietanki i Stąpora w jury oceniającym nastolatki.Dlaczego oni w ogóle godzą się na to?Obydwaj pistują najważniejsze funkcje w naszym mieście i bawią się w oglądanie tych małolat.Stare oblechy.Mega wiocha.I do tego tegoroczne wybory wygrywa 14-latka!Pedofilia jakaś!

 8. Alicja pisze:

  W dniach 4-7 czerwca 2015 r. w Chicago (Stany Zjednoczone) odbędzie się cykl imprez gospodarczych pn. Polsko-Północno Amerykańska Konferencja i Warsztaty Biznesowe, organizowanych przez Kongres Polonii Amerykańskiej oraz Polsko-Amerykańską Izbę Handlowo-Gospodarczą z Chicago.

  Zapraszamy do udziału w Polsko-Północno Amerykańskiej Konferencji i Warsztatach Biznesowych przedstawicieli branży IT oraz producentów żywności z Bydgoszczy i regionu. Tematami przewodnimi cyklu wydarzeń będą m.in. możliwości inwestycyjne, kooperacja, a także nawiązanie dwustronnej współpracy międzynarodowej w dziedzinie nauki, innowacji oraz transferu technologii. Planowane są wspólne warsztaty, spotkania z organizacjami biznesowymi z różnych regionów USA, w formule B2B, Demo Day oraz uroczyste gale. Jednym z ważnych punktów wizyty będzie spotkanie z Zarządem Polish American Congress. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy Polsko-Północnej Amerykańskiej Konferencji i Warsztatów Biznesowych stawiają sobie za cel wzrost polsko-amerykańskiej aktywności gospodarczo-naukowej, a także współpracę ze środowiskiem amerykańskiego biznesu i nauki skupionego wokół instytucji i organizacji związanych z Polonią. Koordynatorem projektu jest Pan Zdzisław Wojtasik, e-mail: kontakt@polishbusiness.biz; z.wojtasik@businessbridge.pl; tel. +48 502 303 293 (Polska); +1 630 670 2337 (USA). Pod tymi adresami email uzyskacie Państwo informacje nt. kosztów oraz druk zgłoszenia udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia należy składać do dnia 30 kwietnia 2015 r. w formie skanu pocztą e-mail: kontakt@polishbusiness.biz oraz/lub pocztą tradycyjną: PEGAZ, 25-437 Kielce, Dobrowolskiej 5B-49. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

 9. Paweł pisze:

  Kiedy Pan Prawda przedstawi na Sesji sprawozdanie z pobytu w Szikago ?
  Jakie będą wymierne korzyści Jego pobytu w USA ?
  Ilu inwestorów zainteresował ofertą gminy Kozienice o ile takową przedstawił ?
  Takie sprawozdanie należy się mieszkańcom jak psu micha !!
  W przeciwnym razie, w przypadku braku sprawozdania , będę mógł stwierdzić iż była to prywatna wycieczka do USA za podatników szmal !!

 10. Janek pisze:

  Kompromitacja na cały świat Panie Śmietanka i Panie Prawda!!!!!!

 11. anonim pisze:

  pierwszy i najważniejszy pomysł, przekonać by leśne dziatki nie kandydowały, niech sobie odpoczną po ciężko przepracowanych latach i pozwolą młodszym na zaangażowanie się w ich miasto i otoczenie, mniej będzie tych sporów i lokalnych pisospisków, nie wspomne już o rywalizacji na pasztet wyborczy pomiędzy cytryną a boskim

 12. pracownik pisze:

  Panie Śmietanka panie Prawda nie macie godności -zero honoru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.