Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

NIETRZEŹWI KIEROWCY „NA CELOWNIKU”

Październik 20, 2015

Wszelkie apele policjantów, spoty reklamowe i kolejne wypadki spowodowane przez pijanych kierowców nie wystarczają, by uzmysłowić że „po kielichu” nie wsiadamy do auta. W ciągu minionego weekendu radomscy policjanci (również będący po służbie) zatrzymali kilku pijanych kierowców.

W sobotę po południu w miejscowości Gębarzów pojazd marki opel vectra z nieznanych przyczyn wjechał do rowu. Zdarzenie to zauważyło małżeństwo funkcjonariuszy, m.in. policjantka z wydziału kryminalnego radomskiej komendy, którzy będąc po służbie przejeżdżali w okolicy z rodziną. Oprócz auta w rowie policjanci dostrzegli mężczyznę, który chwiejnym krokiem próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który był kompletnie pijany. Na miejsce przyjechał patrol drogówki i po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca opla miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma dwa czynne zakazy sądowe do 2017 roku.

Na terenie gminy Wierzbica policjanci z oddziałów prewencji udaremnili dalszą jazdę 44-letniemu kierowcy bmw, który kierował autem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast we Wsoli policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę seata, który kierowała autem z promilem alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po alkoholu do pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Bartosz Chmielak
Mat. Justyna Leszczyńska
KMP Radom

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.