Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

NARODOWA LOTERIA PARAGONOWA

Październik 7, 2015

Narodowa Loteria Paragonowa, czyli samochody… za paragony – pod tym hasłem kryje się wielka loteria zorganizowana przez Ministerstwo Finansów, skierowana do nas – konsumentów. Narodowa Loteria rusza z dniem 1 października 2015 roku, a pierwsze nagrody (samochody, laptopy, czy tablety) będą rozlosowane już w listopadzie. Nic tylko zbierać paragony (każde powyżej 10zł uprawniają do uczestnictwa w loterii).

Ten nowatorski projekt edukacyjny ma uświadomić Polakom, że w opłacie jaką uiszczamy podczas zakupów wszelkiego rodzaju towarów i usług , zawarte są podatki. A paragon fiskalny, będący potwierdzeniem transakcji, ma nie tylko znaczenie przy dochodzeniu swoich praw konsumenckich, ale jest także dowodem i zapewnieniem, że  należny podatek zostanie odprowadzony do budżetu państwa. Branie paragonu jest więc wspieraniem uczciwej konkurencji i walką z szarą strefą, a także wpływa bezpośrednio na zwiększenie dochodów do budżetu, z którego finansowane są szpitale, drogi, szkoły, etc.

Zasady udziału w zabawie są proste. W Narodowej Loterii Paragonowej mogą brać udział wszyscy Polacy, którzy skończyli 18 lat. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy zarejestrować na specjalnej stronie loteriaparagonowa.gov.pl co najmniej jeden paragon fiskalny, o wartości minimum 10 zł.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – laptopy, tablety i samochody – raz w miesiącu Opel Astra, raz na kwartał – Opel Insignia. Pierwsze losowanie już w listopadzie.

Bartosz Chmielak
Mat. NACZELNIK
Grzegorz Patek

Tygodnik OKO

Jedna odpowiedź do “NARODOWA LOTERIA PARAGONOWA”

  1. Tadek pisze:

    Nagrody w porównaniu z innymi loteriami na świecie są biedne.. na Filipinach główna nagroda to ponad milion złotych co miesiąc, a do tego inne nagrody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.