Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

NA MARGINESIE…

Maj 15, 2014

Nagraj to k…, nagraj to!
OKO 253/18 str.3:
W poprzednim wydaniu Tygodnika OKO, w płatnej rubryce kozienickiego PiS-u ukazał się list: „Szwagrowie” rządzą już 16 lat! Rubryka ukazuje się już drugi rok i prezentowane były w niej różne artykuły, informacje. Niezmiennie za to my jako redakcja i ja, jako wydawca dostajemy cięgi od oburzonych i/lub obrażonych tymi tekstami. Na nic zdają się tłumaczenia, że jest to płatna rubryka i odpowiada za nią Ogłoszeniodawca. Nie rozumie tego także burmistrz Gminy Kozienice dr inż. Tomasz Śmietanka. W ubiegły piątek najpierw przesłał mi „wyszukanego” sms-a, po czym tak długo dobijał się przez swój sekretariat, że odbyła się również rozmowa, której skutkiem było złożenie przeze mnie doniesienia do prokuratury przeciwko T. Śmietance. „Rozmowa” została zapisana, zresztą niejako na życzenie burmistrza, który stwierdził wprost: Nagraj to k…, nagraj to.

W czerwcu odbędzie się sesja absolutoryjna za rok 2013, będzie więc okazja do merytorycznej dyskusji nie tylko na temat wykonania budżetu. Obawiam się jednak czy sami radni będą chcieli rozmawiać np. na temat budowy Centrum artystyczno-kulturalnego. Już teraz widać jaki to będzie moloch, który początkowo miał kosztować 20 mln. złotych, a przetarg skończył się na ponad 41 milionach. Okazuje się, że w kosztach budowy miała partycypować Enea Wytwarzanie S.A. Ówczesny prezes zarządu miał to ponoć obiecać burmistrzowi Śmietance, który taką informację przekazał radnym i to wystarczyło. Nie ma żadnego dokumentu, w którym Enea potwierdzała by gotowość współfinansowania inwestycji! Tak więc póki co to gmina Kozienice – czyli my, mieszkańcy ponosimy całość kosztów budowy obiektu, w którym to jeszcze do końca nie wiadomo co tak naprawdę będzie. Nie ma kierownika (dyrektora) Centrum w budowie, do tej pory radni nie otrzymali informacji ile będzie kosztować roczne utrzymanie obiektu.
Szanowni radni, zapytajcie burmistrza jaką ma wizję Kozienic, gdzie się podziała STRATEGIA MARKI KOZIENICE NA LATA 2012-2017 (autor dr Aneta Śledź, konsultacja dr inż. Tomasz Śmietanka), gdzie Kraina szczęścia i Arkadia ziemiańska? Planowana budowa Centrum Kultury Ziemiańskiej „Sarmacja” to chyba Centrum artystyczno-kulturalne. To gdzie tu plan, strategia i konsekwencja w działaniu? Nawet hasło, akurat ciekawe moim zdaniem: Kozienice. idealne na szczęście, też odeszło w zapomnienie.
Edmund Kordas

3 odpowiedzi na “NA MARGINESIE…”

 1. Aldona pisze:

  A dlaczego tyle niedopowiedzeń ? Opublikuj wszystko, wtedy wyrobimy sobie zdanie !

 2. OlA pisze:

  Pan ehmmmm Śmietanka …. i wszystko jasne 🙂

 3. Józwa pisze:

  trafiła kosa na kamień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.