Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

NA MARGINESIE

Październik 15, 2014

kordas_8530
NA MARGINESIE cz. X OKO NR 32/267

Szanowni Państwo,

Jak doskonale Państwo wiecie z moich publikacji, od zawsze staram się podejmować na łamach Tygodnika OKO tematy ważne dla naszej społeczności lokalnej. Nigdy nie pozostaję głuchy na potrzeby ludzkie, podaję pomocną tym, dla których publikacje medialne są niejednokrotnie jedyną możliwością szukania pomocy. Nie potrafię też bezczynnie patrzeć na przykłady bezmyślnego działania władz różnego szczebla. Jestem zwolennikiem mądrych i skutecznych rozwiązań, a wspólne dobro mieszkańców naszej gminy i powiatu – nasze wspólne dobro, stanowi podstawę mojej działalności publicznej.
Od dłuższego czasu, wielu czytelników tygodnika namawiało mnie do tego, aby pójść krok dalej i wziąć sprawy w swoje ręce. Bo skoro racjonalne argumenty nie trafiają do naszych włodarzy, to warto zacząć działać na kolejnych płaszczyznach – nie tylko jako redaktor, ale również jako samorządowiec. Po dziesiątkach rozmów z mieszkańcami naszej gminy, po godzinach dyskusji na temat przyszłości tego miasta i potrzeb jego mieszkańców, podjąłem decyzję:
Kandyduję na Burmistrza Gminy Kozienice oraz na radnego powiatu kozienickiego.
W obecnych warunkach społeczno-politycznych, tylko poprzez partycypację w samorządzie możemy sprawić, że Gmina Kozienice stanie się lepszym miejscem. Kiedy władza pozostaje głucha na głos rozsądku, trzeba ją zmienić. Nikt nie jest w stanie zrobić tego w pojedynkę. Razem jednak możemy wiele! Przypomnijmy władzom, że samorząd to miejsce na dobre rozwiązania i narzędzie pomocy mieszkańcom, a nie polityczny ring. Zacznijmy wierzyć w to, że gmina to my wszyscy – nasze problemy i nasze pomysły na ich rozwiązanie.
Wspólnota potrzebuje jednak reprezentanta, by wyrazić swój głos. – Edmund, na co dzień i tak zajmujesz się sprawami samorządu, znasz doskonale problemy Kozienic, przecież o tym piszesz. Wiemy, że zależy ci na tym mieście – słyszałem od moich rozmówców. Przyznam szczerze, że nad tą decyzją zastanawiałem się przez ostatnie tygodnie. W końcu stwierdziłem, że jestem gotów na wzięcie na siebie tej odpowiedzialności i reprezentowanie mieszkańców Gminy Kozienice – jako burmistrz, bądź jako radny powiatu. Jestem przekonany, że razem uczynimy to miejsce lepszym.
Pozdrawiam serdecznie
Edmund Kordas
PS. Nasze wspólne pomysły na polepszenie sytuacji gminy i powiatu kozienickiego przedstawię w kolejnych numerach Tygodnika OKO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.