Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

MUZYCY ZESPOŁU IRA O KULTURZE JAZDY [WIDEO]

Lipiec 4, 2014

Rozpoczęliśmy kampanię „Radomskie – regionem kultury na drodze” promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, trzeźwość oraz kulturę i uprzejmości użytkowników dróg. Swoimi spostrzeżeniami z korzystania z dróg dzielą się Wojtek Owczarek i Piotrek Sujka, muzycy rockowej grupy IRA z Radomia.

Wojtek Owczarek, perkusista, i Piotrek Sujka, gitarzysta basowy, obaj popierają nasza kampanię. Są kierowcami od wielu lat. Piotr Sujka od pewnego czasu częściej porusza się rowerem po mieście, bo jak mówi, to wygodniejszy i niekiedy szybszy środek transportu, a przy tym poprawiający kondycję fizyczną.

– Bardzo słabo jest z zatrzymywaniem się pojazdów przed przejściem dla pieszych. Rzadko kto wpuszcza pojazdy z drogi podporządkowanej, nie ma dyscypliny ruszania ze świateł. To jest irytujące – powiedzieli Wojtek i Piotrek.

– Staram się zatrzymywać przed przejściem, bo pieszy lub rowerzysta mogą nagle wtargnąć na jezdnię, a wtedy sytuacja jest bardzo niebezpieczna – dodał Wojtek.

Pamiętajmy: uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą!

Współorganizatorami kampanii „Radomskie – regionem kultury na drodze” są Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Partnerami kampanii są: Urząd Gminy w Belsku Dużym, Urząd Miasta i Gminy w Szydłowcu, Urząd Gminy w Odrzywole, Urząd Gminy w Policznie i Urząd Gminy w Promnie, radomscy dealerzy samochodowi: Optimal sp. z.o. – Citroen, AC Cortes – Mazda, Ster – VW oraz M. i R. Prasek – Peugeot, a także firmy: „Kajtek” Stacja Demontażu Pojazdów, Auto Serwis Wójcik, EuroBord i Fototapety.

Partnerami medialnymi kampanii są: Polskie Radio Radio dla Ciebie oraz czasopisma – Okolica w i Tygodnik OKO.

Roman Furciński

radommoto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.