25 sierpnia 2016

enea_kozienice

MIĘDZYNARODOWA PARAFIADA DZIECI I MŁODZIEŻY

Lipiec 20, 2015

W dniach 12-18 lipca 2015r. odbyły się finały 27 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestniczyło w nich 1400 osób z 8 krajów: Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Hiszpanii, Niemiec i Estonii.

Drużyna Parafialnego Klubu Sportowego ze Zwolenia jak co roku odniosła ogromne sukcesy. Dziewczyny pod opieką trenerów Stanisława Kwaśnika i Andrzeja Ostrowskiego zdobyły złoty medal w piłce siatkowej – kategoria liceum w składzie: Angelika Toporek, Angelika Giermasińska, Olga Jarosz, Weronika Kwaśnik, Marta Lenart, Karolina Markiewicz, Jagoda Przepiórka, Magdalena Kupczyk i Jagoda Mizerska. Dziewczęta zajęły również I miejsce w piłce koszykowej.

Para Angelika Toporek i Olga Jarosz zajęły II miejsce w piłce plażowej. Jeden z najmłodszych uczestników drużyny Adam Ostrowski zajął II miejsce w ringo i IV miejsce w pływaniu w stylu dowolnym. Do podium zabrakło mu niewiele, bo zaledwie 0,3s.

Jeden z Trenerów Andrzej Ostrowski zajął II miejsce w pływaniu stylem klasycznym i IV miejsce stylem dowolnym. Zaś najmłodszy uczestnik parafiady Przemek Ostrowski brał udział w zawodach w ringo i pływaniu. W Konkursie wiedzy o Warszawie i architekturze współczesnej tuż za podium uplasowała się Aleksandra Mroczek. Uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć w modlitwach porannych i wieczornych. Spędzili miło czas w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, biorąc udział w zawodach sportowych, warsztatach artystycznych i muzycznych.