Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

MATURZYSTA Z I LO WŚRÓD 10-TKI NAJLEPSZYCH

Październik 6, 2015

W bieżącym roku szkolnym Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne zorganizowały konkurs „Matura na 100%”. Na czele finalistów tego rankingu znalazł się uczeń I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – Michał Kuźmiński, wytypowany przez OKE w Warszawie. Oznacza to, że należy on do grona osób, które najlepiej w Polsce zdały maturę.

Warunkiem uzyskania tak zaszczytnego tytułu było uzyskanie wyniku co najmniej 90% z każdego egzaminu, w tym zaliczenie przynajmniej jednego na 100% i przystąpienie do min. dwóch egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Michał Kuźmiński nie tylko doskonale zaliczył obowiązkowe i dodatkowe egzaminy maturalne na obydwu poziomach, ale szczyci się także licznymi osiągnięciami – jest finalistą III Mazowieckiej Olimpiady Poliglotów, zdobywał także laury w konkursach przedmiotowych z języka polskiego i historii.

Jaka jest droga do uzyskania takich wyników? Na to pytanie odpowiedział sam laureat. „Nie wystarczą same zdolności – należy cierpliwie i systematycznie pracować, zaś konkursy przedmiotowe wymagają zgłębiania dodatkowej lektury, wykraczającej znacznie poza zakres programowy szkoły średniej. Zdobycie takiej wiedzy ułatwia osiągnięcie wysokich not na maturze, a także pozwala wyzbyć się przedmaturalnego stresu. Ponadto nie bez znaczenia jest nieustanne wsparcie rodziców i praca nauczycieli, którzy angażują się w przekazywanie wiedzy i życzliwie „kibicują” w wygrywaniu kolejnych etapów konkursowych.
Warto mierzyć się z własnymi zainteresowaniami i dążyć do celu wbrew ogarniającej nas czasami niechęci i mimo momentów zwątpienia. Wiedza, którą zdobędziemy w czasie przygotowań do konkursów zaprocentuje na maturze. To mój patent na sukces
”.

Serdecznie gratulujemy Michałowi tak świetnych wyników i czekamy, czym zaskoczy nas na studiach!

Mat. Ewa M.

DSC_0032

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.