Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

MAJOWY WEEKEND NA DROGACH

Maj 4, 2015

Podsumowując majowy weekend w regionie radomskim: 8 wypadków drogowych i 33 kolizje. Policjanci zatrzymali również kilku nietrzeźwych kierujących.

W weekend majowy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. W wielu przypadkach brawura, nadmierna prędkość, czy niedozwolone wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wśród wypadków odnotowaliśmy nie tylko zderzenia pojazdów. W sobotę w miejscowości Olszowa na terenie gminy Jastrzębia, 74-letni mężczyzna kierując zaprzęgiem konnym z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi na pobocze, po czym wóz się wywrócił i mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Również w niedzielę na ulicy Maratońskiej doszło do zderzenia rowerzystów. 26-latek wyjeżdżając rowerem z terenów zielonych przy zalewie nie ustąpił pierwszeństwa 58-latce, która jechała drogą dla rowerów. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji. Policjanci z Pionek zatrzymali w sobotę 29-latka, który prowadził pojazd mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali w niedzielę przed godz. 7 na ulicy Piastowskiej pojazd marki honda, którym kierował 30-latek, a w aucie było jeszcze 4 pasażerów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył, że chciał tylko pojechać na stacje po alkohol. Krótko po tym, ten sam patrol drogówki zauważył na ulicy Warszawskiej pojazd marki rover, który przekracza dozwoloną w tym miejscu prędkość. Zatrzymali auto do kontroli i okazało się, że 43-letni kierowca jest pijany – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci z KP III zatrzymali na ulicy Grzecznarowskiego 25-letniego kierowcę mazdy, który prowadził auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani pijani kierowcy stracili prawo jazdy, a teraz odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska

policja

Tygodnik OKO
KMP Radom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.