Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

LOTTO Poland Bike Marathon

Sierpień 10, 2013

Puszcza Kozienicka czeka
Darz Bór!
Poland Bike wraca do Puszczy Kozienickiej. Ósmy etap LOTTO Poland Bike Marathon, tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich zostanie rozegrany w niedzielę, 11 sierpnia w Kozienicach, oddalonych od Warszawy o 85 km i od Radomia o 35 km. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza trasa przebiegająca ścieżkami i szlakami Puszczy Kozienickiej.
www_oko_poland bike maraton _kozienice

– Wracamy na teren wymarzony dla sympatyków dwóch kółek. Trasa w Kozienicach jest zróżnicowana, generalnie szybka, ale w jej drugiej części nie zabraknie technicznych odcinków wytyczonych na pagórkowatym, pofałdowanym terenie. 400-metrowy finisz przed metą, niczym na legendarnym Wyścigu Pokoju, będzie znajdował się na tartanowej bieżni kameralnego stadionu w Kozienicach – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Każdy może wystartować. Bez względu na wiek. Zapraszam wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do Kozienic.

Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (65 km), MINI (30 km) oraz FAN (6 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Kozienic w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

VIII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Kozienicach organizowany jest we współpracy z Gmina Kozienice oraz Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu.

BIURO ZAWODÓW

Miasteczko Poland Bike (Kozienice, Stadion Miejski, ul. Sportowa) – 10 sierpnia (sobota) godz. 17-20 oraz 11 sierpnia (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.15 – start dystansu FAN (6 km)
12.15 – ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (65 km) i MINI (30 km)
12.50 – start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy OLSH oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.