Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

KOZIENICKI ARSENAŁ BRONI

Maj 5, 2015

W Kozienicach przy ulicy Zdziczów od samego rana (04.05) trwa akcja policji, gdzie jak ustalono, na jednej z posesji odnaleziono arsenał broni – prawdopodobnie znaleziska pochodzą z okresu II Wojny Światowej.

Policjanci z Kozienic otrzymali informacje jakoby na jednej z posesji znajdującej się przy ulicy Zdziczów odnaleziono nielegalny skład broni, której część pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Właściciel, u którego odnaleziono arsenał miał już wcześniej stawiane zarzuty w związku z nielegalnym posiadaniem broni palnej.

Obecnie prowadzone jest dochodzenie oraz sprawdzana jest posesja pod kątem większej ilości broni. Z niepotwierdzonych źródeł, otrzymaliśmy informację, że nastąpi ewakuacja okolicznych mieszkańców w związku z zagrożeniem wybuchu. Na miejscu ma również pojawić się oddział saperów z Dęblina.

Edit:

Około godziny 19:00 oddział saperów skończył zabezpieczanie ostatnich niewybuchów. Cała akcja zakończyła się krótko przed godziną 20:00. Zatrzymany został 37 letni mieszkaniec Kozienic. Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Informacja własna – wtorek 05.05.2015

Jak poinformowała nas dzisiaj Bogusława Pereta z kozienickiej prokuratury w dniu wczorajszym zatrzymany został 37-letni mieszkaniec osiedla Zdziczów w Kozienicach, u którego znaleziono duży arsenał broni i materiałów wybuchowych (kilkaset kilogramów trotylu, granaty, a także pociski artyleryjskie).

Również w dniu wczorajszym Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego o areszt tymczasowy w stosunku do zatrzymanego. W chwili obecnej mężczyzna usłyszał 7 zarzutów w tym między innymi: wymuszenie określonego zachowania przy użyciu broni palnej oraz wysadzenie w powietrze 2 ambon myśliwskich.

Zdjęcia przedstawiające pociski oraz pozostałe materiały wybuchowe są zdjęciami operacyjnymi policji.


DSCN9883

DSCN9887

DSCN9885

DSCN9881

1

3

Tygodnik OKO

2 odpowiedzi na “KOZIENICKI ARSENAŁ BRONI”

  1. Marek pisze:

    To w końcu 27 czy 37 lat ma gość?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.