Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

KOZIENICE. PIERWSZY EGZAMIN NA PRAWO JAZDY ZA NAMI [ZDJĘCIA]

Lipiec 2, 2014

W środę, 2 lipca odbyły się pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Oddziale Terenowym w Kozienicach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Radomiu. Egzaminy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne (plac, górka) odbywają się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego.

Na razie egzaminy będą odbywały się raz w tygodniu, ale zainteresowanie jest naprawdę duże. Tylko pierwszego dnia nasz reporter spotkał na miejscu kilkanaścioro przyszłych kierowców. Część z nich zdawała egzaminy teoretyczne jeszcze w Radomiu, niektórzy przygodę egzaminacyjną rozpoczynają w Kozienicach.

O tym, że na prawo jazdy będzie można zdawać w naszym mieście wiadomo od kilku tygodni. Podobnie ma być również w Zwoleniu. Pomysł egzaminowania w tych miastach wywołał sporo kontrowersji, nie wszyscy są bowiem przekonani, że to dobre rozwiązanie. Ważne jest jednak to, że oddziały terenowe spełniają wszelkie potrzebne kryteria.

Na placu manewrowym udało nam się porozmawiać z osobą, która jako pierwsza zdawała egzamin praktyczny w Kozienicach. – Myślę, że jest tu o wiele łatwiej zdać niż w Radomiu. Nie ma podwójnych rond, jest mniejsze natężenie ruchu – mówi Anna Kowalska i dodaje: – Z tego co rozmawiałam z koleżankami, to obecni kursanci jeżdżą tylko po Kozienicach. Sama uczyłam się jeździć w Radomiu i moim zdaniem trzeba kilka razy pojechać do większego miasta, żeby nabrać nie tylko wprawy, ale również pewności siebie. Jakbym teraz miała wybór, chciałabym chociaż część godzin wyjeździć w większym mieście.

Mariusz Basaj

ex1 ex2 ex3 ex4 ex5 ex6 ex7 ex8 ex9 ex10 ex11 ex12

3 odpowiedzi na “KOZIENICE. PIERWSZY EGZAMIN NA PRAWO JAZDY ZA NAMI [ZDJĘCIA]”

 1. kursant pisze:

  I jak ze zdawaniem, ok?

 2. Gość pisze:

  W praktycznym zdawalność 40%

 3. Mariusz Basaj pisze:

  Ciężko mówić o faktycznej zdawalności po jednym dniu. Poczekamy kilka tygodni i powinniśmy mieć jakieś wiarygodne statystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.