Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

KIEROWCO – ZAPINAJ PASY!

Marzec 14, 2014

   Policjanci radomskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

– Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym – tłumaczy Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci z radomskiej drogówki podczas czwartkowych działań „Pasy” skontrolowali ok. 300 pojazdów, wśród których ujawnili ponad 130 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców, a w kilku przypadkach przez pasażerów. Policjanci sprawdzali także czy dzieci przewożone są w fotelikach, na szczęście dzieci w kontrolowanych autach przewożone były bezpiecznie. Funkcjonariusze wszystkim dzieciom wręczali Pancerniki, co wzbudziło dużo radości. Maskotki otrzymali także kierowcy, którzy mieli zapięte pasy, by przekazali je swoim pociechom.

pancernik

Celem takich działań jest nie tylko dyscyplinowanie kierowców łamiących przepisy prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

– Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem skutkuje nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, przewożenie pasażera bez zapiętych pasów to 100 złotych mandatu i 4 punkty karne, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych – dodaje Justyna Leszczyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.