Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

JESIENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CeSiR

Grudzień 2, 2014

Gimnazjaliści z Warki i okolic 26 listopada uczestniczyli w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CeSiR Warka. Rozegrano dziesięć zaciętych meczów, a losy turnieju zażyły się do ostatnich minut zawodów.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 5 drużyn: PG Warka I, PG Warka II, PG Drwalew, PG Chynów, PG Dębnowola. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co dało każdej drużynie 60 min. czystej gry.

W meczu otwarcia naprzeciw siebie stanęły dwie wareckie ekipy: Warka I i Warka II. Zespoły stoczyły wyrównany bój i mecz zakończył się remisem 1:1. W kolejnym spotkaniu Chynów bez większych problemów rozprawił się z Drwalewem 4:0.

Trzecie spotkanie było bardziej ciekawe. Warka II szybko objęła prowadzenie 3:0, ale Dębnowola nie poddawała się i odrabiała straty. Im bliżej końca meczu tym większa ilość bramek pojawiała się na koncie Dębnowoli. Na kilka minut przed końcem meczu widniał wynik 3:2. Dębnowola miała jeszcze kila dogodnych sytuacji, ale zabrakło trochę szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Warki II.

W następnym spotkaniu Warka I po trudnym pierwszym meczu gładko ograła Drwalew wygrywając 4:0. Kolejne spotkanie  dostarczyło również wiele emocji. Tym razem Chynów grał z Dębnowolą. Choć faworytem była drużyna z Chynowa, to w lepszej dyspozycji tego dnia byli chłopcy z Dębnowoli, którzy wygrali spotkanie 2:1. Kolejne dwa mecze były festiwalem bramek w wykonaniu wareckich drużyn. Najpierw Warka II zwyciężyła z Drwalewem 5:0,a następnie Warka I 6:0 z Dębnowolą.

Ciekawy mecz rozegrały drużyny Warki II i Chynowa. Mecz miał wyrównany przebieg, ale ze zwycięstwa cieszyła się ekipa Warki. Bohaterem meczu okazał się Jakub Malinowski, który strzelił bramkę na zwycięstwo i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

2014.11.26 - Jesienny Turniej Piki Nożnej 267

W ostatniej kolejce rozgrywek drużyny walczyły o cenne punkty do klasyfikacji końcowej. Dębnowola i Drwalew zagrała widowiskowe spotkanie. Szala zwycięstwa przechylała się z minuty na minutę. Pierwszą bramkę w meczu i turnieju strzeliła drużyna Drwalewa, ale w odpowiedzi Dębnowola zdobyła 2 gole. Drwalew nie składał broni i zdołał zremisować, a następnie objąć ponownie prowadzenie. Dębnowola grała jednak do końca i w ostatniej minucie zdobył upragnioną bramkę i zremisowała z rywalem 3:3.

Ostatni mecz turnieju był niezwykle ważny dla obu zespołów. Zwycięstwo i 3 punkty dawały Warce I pierwsze miejsce, drużynie z Chynowa trzecie. Oba zespoły zaczęły mecz z pełnym zaangażowaniem i przeprowadziły kilka ciekawych akcji. Jednak pozostający w kapitalnej dyspozycji zespół Warki znów narzucił swój styl gry i pięciokrotnie umieścił futbolówkę w bramce rywali. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Warki I.

Obie wareckie drużyny w turnieju zdobyły tyle samo – 10 punktów. Jednak lepszy stosunek bramkowy miała drużyna Warki I i ona cieszyła się ze zwycięstwa w turnieju.

I miejsce zajęła PG Warka I, II miejsce PG Warka II, III miejsce PG Dębnowola, IV miejsce PG Chynów i V miejsce PG Drwalew. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, które w imieniu Dyrektora CeSiR wręczył kierownik hali sportowej pan Robert Szczepaniak. Ponadto wyróżniono najlepszych zawodników turnieju. Królem Strzelców został Dominik Szymański, który w turnieju sześciokrotnie zdobywał bramki. Najlepszym Zawodnikiem został okrzyknięty Mikołaj Tuszyński, a najlepszym bramkarzem Sadurski Kamil. Najlepsze zespoły i zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, medalami i nagrodami.

Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 1 w Warce.

Kinga Nowakowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.