Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

JEDLNIA-LETNISKO. BUDŻET USTALI RIO

Luty 11, 2014

   Rada Gminy Jedlnia-Letnisko nie podjęła uchwały o wprowadzeniu zmian do uchwały budżetowej na rok 2014. Regionalna Izba Obrachunkowa dała radzie czas na wprowadzenie poprawek do dnia 14 lutego. W wyniku podjętej przez radnych decyzji, organ kontrolny będzie zmuszony odgórnie narzucić budżet gminy na ten rok.

Wtorkowe posiedzenie rady trwało około pięć godzin, mimo że dzień wcześniej obradowała komisja budżetowa. Dyskusja nad budżetem przedłużała się (w pewnym momencie radni złożyli nawet wniosek o koniec dyskusji, ale został on odrzucony większością głosów), a emocji i mocnych słów nie brakowało. – Dziś toczy się tu dyskusja, która powinna mieć miejsce podczas tworzenia projektu, wtedy był czas na rozwiewanie wątpliwości. Przypomnę tylko, że komisja opiniowała w zeszłym roku projekt budżetu, nie mając wtedy zastrzeżeń – komentował wójt gminy Piotr Leśnowolski.

IMG_3970

Patowa sytuacja

Jedna ze spornych kwestii dotyczyła finansowania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego przedstawicielki pojawiły się na posiedzeniu. Mimo, że przedstawiciele opozycji wobec wójta zaakceptowali część wyjaśnień pracowników GOPS-u, to na całokształt się to nie przełożyło. Za przyjęciem uchwały głosowało siedmioro radnych, kolejnych siedmioro było przeciw. Jeden radny był nieobecny na sesji. Uchwała nie została uchwalona. W tej sytuacji Regionalna Izba Obrachunkowa sama przygotuje budżet dla gminy Jedlnia-Letnisko.

IMG_3966

– Zdania były podzielone. Część radnych chciała poznać wiarygodne argumenty, których się nie doczekała. Brakowało konkretów, a teraz sprawą zajmą się specjaliści – mówił Tadeusz Kuropieska, przewodniczący rady gminy. Sprawę skomentował wójt. – Radni mieli prawo podjąć taką decyzję. Teraz czekamy na budżet przygotowany przez RIO. Gmina z pewnością straciła wizerunkowo, ale myślę że nie stracimy, jeśli chodzi o inwestycje. Wiele zależy od RIO, ale musimy pamiętać, że mamy świetne wyniki ekonomiczne. Na pewno będziemy realizować wszystkie inwestycje, w przypadku których już mamy zaangażowane środki – tłumaczył Piotr Leśnowolski.

IMG_3961

Jedna odpowiedź do “JEDLNIA-LETNISKO. BUDŻET USTALI RIO”

  1. kopia pisze:

    Gdzie można sie wpisać w sprawie dzisiejszego OKA i artykułu w sprawie kadrowej z elko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.