Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

JAK GŁOSOWAĆ?! KRÓTKI PORADNIK

Październik 25, 2015

Dzisiaj (niedziela – 25.10) wybierzemy osoby, które przez najbliższe 4 lata będą decydowały -w naszym imieniu- o dalszych losach naszego kraju. Podpowiadamy zatem jak poprawnie postawić „X” żeby nasz głos był ważny i miał wpływ na wynik wyborów.

To pewne – karta z listami kandydatów poszczególnych partii będzie miała formę książeczki (książka nie jest tu właściwym słowem). Broszura/książeczka zawierać będzie oprócz list kandydatów do Sejmu z poszczególnych Komitetów Wyborczych informację o sposobie głosowania oraz spis treści, które ułatwią poszukiwania właściwych kandydatów. Natomiast reprezentantów do Senatu wybieramy na pojedynczej, żółtej karcie.

Głosujemy jedynie na jedną listę, stawiając „X”a nie żadne inne fantasmagorie – obok nazwiska wybranego przez nas kandydata. Podsumowując, mamy do wykorzystania tylko jeden znak „X” w całej książeczce. W przypadku reprezentantów do Senatu, również do wykorzystania mamy tylko jeden znak „X”, który stawiamy przy swoim faworycie. W innym przypadku – głos nasz jest nieważny i zasilimy liczne grono tych osób, które idą na wybory „dla sportu”.

Jeśli poprawnie wypełnimy obie listy (do Sejmu i Senatu stawiając po jednym znaku „X”) i jeżeli już naprawdę chcemy (osobiście nie namawiamy), to możemy dopisać „coś” od siebie, ale tak by nasza „radosna twórczość” nie zachodziła na którąś z kratek na kartach do głosowania – to nie unieważnia głosu.

Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz o tym iż lokale wyborcze otwarte są w godzinach 7:00 – 21:00.

                                                                                                                                                                                                                
Bartosz Chmielak

TRWA GŁOSOWANIE, fot. z lokalu wyborczego w ZS nr1 w Kozienicach przy ul. Warszawskiej

wybory_zs_9078

wybory_zs_9079

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.