Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

INNI PAMIĘTAJĄ, A KOZIENICE?

Sierpień 1, 2014

W całym kraju i w okolicznych miastach uroczyście obchodzona jest 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z przykrością informujemy, że w Kozienicach o rocznicy najwyraźniej zapomniano. 

W Warce, w Dworku na Długiej przez cały dzień organizowane są różne zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z tematem Powstania. – Wykonamy między innymi duży rysunek kredą przed Dworkiem, by uczcić pamięć walczących. Ponadto odbywają się różne gry o tematyce historycznej, np. takie w których dzieci dzielą się na bataliony, historyczne malowanki, kolorowanki. Oczywiście na budynkach różnych instytucjach publicznych pojawiły się także biało-czerwone flagi – tłumaczy Andrzej Zaręba, dyrektor Dworku. Taka akcja organizowana jest od kilku lat i jak podkreśla Andrzej Zaręba jest bardzo dobrym sposobem edukacji młodzieży.

Ponadto o godzinie 17:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej. Przed nabożeństwem słowo wstępne wygłosi historyk Remigiusz Matyjas. Początek o godz. 16:20.

W Grójcu, na Placu Wolności, o godz. 17:00 rozpoczną się oficjalne uroczystości. Wystąpi również Kapela Czerniakowska. O 18:30 planowana jest msza święta, po której nastąpi złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym w walce.

W Zwoleniu o godz. 18:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, władz, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, po której zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Męczeństwa Katyńskiego.

W Jedlni-Letnisko odbędą się obchody pod hasłem: „Mieszkańcy Jedlni-Letnisko w hołdzie Powstańcom Warszawskim”. Początek o godzinie 16:50 przed budynkiem dworca PKP.

Niestety włodarze Kozienic wydają się nie pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach. O niefortunnym komunikacie burmistrza pisaliśmy TUTAJ. Kozienicki Dom Kultury nie ma na ten dzień żadnych zajęć związanych z tym tematem. Mało tego, Urząd Miasta i Gminy wygląda jak w każdy, normalny dzień. Na próżno szukać biało-czerwonych barw…

koz

Mariusz Basaj

 

3 odpowiedzi na “INNI PAMIĘTAJĄ, A KOZIENICE?”

 1. Internauta pisze:

  Prośba do wszystkich kozieniczan: O godzinie 17.00 gdziekolwiek byście nie szli, jechali zatrzymajcie się na 1 minutę.

 2. Natalka pisze:

  Wstydzę się że mieszkam w takim mieście które nawet nie pamięta o tak ważnym i tragicznym wydarzeniu i jeszcze raz WSTYD

 3. aswyw pisze:

  ale doktorowi nie wstyd, un uważa się za najmundrzejszego !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.