Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

GORĄCA SESJA W GRÓJCU!

Grudzień 3, 2013

iNF.WŁASNA
Gorąco było na ostatniej sesji rady powiatu grójeckiego, w piątek 29 listopada. Do czerwoności temperaturę obrad podgrzała sprawa szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Na sale obrad przybyli zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy obecnego kierownictwa szpitala. Sprawa rozpoczęła się od skarg na dyrekcję ze strony pacjentów oraz jednej z firm na rezultaty konkursu na wykonywanie analiz.
Nasza redakcja była na tej sesji, która trwała od godziny 10 do wczesnych godzin wieczornych. Więcej informacji w czwartkowym wydaniu papierowym, tutaj w dużym skrócie kilka wypowiedzi:


– Ewa Małkowska (prezes firmy ALAB), która wygrała przetarg na analizy; Nie można mówić o zawyżeniu cen na poszczególne procedury. Nie można porównywać szpital z punktem pobrań lub przychodnią.
– Zawarcie aneksów na dodatkowe ( a w zasadzie podstawowe badania krwi) jest niezgodne z prawem. Zamówienia nie można dzielić, radca prawny starostwa.
– Zdaniem zarządu powiatu skarga w sprawie przetargu, w zakresie opisującym aneks jest zasadna, sugerowaliśmy dyrektorowi szpitala unieważnienie przetargu, wicestarosta Różycki.
– Radny Dobrzański: Czy dyrektor zgodził się z sugestiami zarządu?
-Dyrektor Skóra:-na razie nie unieważniłem przetargu, czekam na opinie prawnika.
Alicja Janeczek, przedstawicielka pacjentów:-Sytuacja w szpitalu w Nowym Mieście jest bardzo zła. Dobry dyrektor dba o personel, nie rządzi przy pomocy strachu.(…) Przeżyłam chwile grozy, kiedy kardiomonitor przy łóżku bliskiej mi osoby pokazał prostą linię ciągłą. Ku mojemu zdumieniu pielęgniarki pośpieszyły z wyjaśnieniem, „- że nic się nie dzieje, – to pewnie jakieś kabelki gdzieś nie łączą”.
Teresa Dębowska, pielęgniarka opieki epidemiologicznej:-Ja za chwilę idę na emeryturę, więc się już nie boję mówić. Czujemy się zastraszani, mobbingowani. Wcześniej dyrektorzy administracyjni nie wtrącali się do spraw medycznych, teraz jest inaczej. W tej chwili żaden lekarz w naszym szpitalu nie spełnia wymagań aby sprawować opiekę epidemiologiczną
cdn…

fot. Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.